MENU

Помер відомий художник Сергій Якутович

2091 0

У Києві на 65-му році життя помер відомий графік і художник Сергій Якутович.

Про смерть Сергія Георгійовича повідомили його близькі.

"Cергій Георгійович помер сьогодні вночі у лікарні Феофанія. Коли буде прощання, поки не знаю", - розповіла Gazeta.ua у телефонній розмові Олена Фадєєва. Жінка кілька останніх років доглядала за художником.

Останні роки після смерті дружини і сина митець багато хворів.

Читайте також: Помер багатолітній канцлер Німеччини

Сергій Якутович народився 1952 року у Києві в родині художників. Його батько Георгій Якутович - видатний український графік середини ХХ ст., відомий також роботою в кіно, зокрема над фільмом "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова. Мати - Олександра Павловська, художниця, педагог. Багато дитячих книжок із її ілюстраціями побачили світ у видавництві "Веселка". Викладала в Республіканській художній середній школі.

В доробку видатного майстра ілюстрування 160 видань, серед яких 17 томів модерної української літератури, також великий внесок у кінематограф.

Брав участь як головний художник у створенні художнього фільму Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу", телефільмів "Ще як ми були козаками", "Загублений рай". 2005 року долучився до масштабного проекту - стрічки Володимира Бортка "Тарас Бульба".

Читайте також: Пішов з життя режисер фільму Роккі

Видання роману Ліни Костенко "Берестечко", ілюстроване Сергієм Якутовичем, яке вийшло у видавництві "Либідь", визнали найкращою ілюстрованою і художньо оформленою книжкою, представленою на виставці-ярмарку у Ашгабаті.

Упродовж останніх років з ілюстраціями Якутовича побачили світ книги, які стали вагомим здобутком національної культури, отримали широке визнання шанувальників книжкового мистецтва в Україні і за її межами.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини