MENU

Навіщо обов'язкове ЗНО з англійської мови

3864 0

ЗНО з англійської для всіх: потім як ніколи? Головне, щоб не завтра. 

Попри те, що кожен український школяр вчить англійську протягом семи років поспіль, задля чого витрачаються величезні бюджетні кошти, а запроваджувати обов"язкове для всіх ДПА/ЗНО виявляється якби негуманно. Учні та дорослі, мовляв, до того не готові.

Але як тикий хід може спотворити факт рівних умов для всіх? 

Читайте також: Оцінювання в освіті: що не так і на кого рівнятися

Завдання ж точно не будуть архіскладними і дай, Боже, щоб випускник продемонстрував. що володіє хоча б базовими елементарними індикаторами мовної підготовки. Не проблема поставити два-три завдання високого рівня для деяких і все - сегмент вивчення англійської почне стрімко розвиватися, бо суспільний важіль значимості мовної компетентності особи - це вам не її реакція на заклики, від яких у нього фактично нічого не змінюється.

ЗНО з англійської для всіх, навіть, у неповній версії у рази піднімало б мотивацію учнів до вивчення англійської на гідному часу рівні.

Читайте також: Що я зрозуміла, коли пройшла ЗНО з української та літератури через 11 років після школи

Відкладеним "є хорошим лише сир" кажуть у народі. Мова про те, що повну версію можна вводити і через декілька років, але ж так було б вже на значно кращій основі ніж за умов теперішнього статус-кво.

Якось іноземні експерти з успішної країни казали: "Ви замість поступово розвиватися до кращого стану весь час сидите на маргінесах і все готуєте ідеальну початкову основу щоб було все і відразу, як у тих націй, котрі до такого йшли роками крок за кроком".

Володимир БЄЛИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини