Вивчити англійську за рік — реальність чи міф?
Обіцянка «вивчити англійську за рік» звучить як реклама чарівної таблетки: привабливо, просто, й занадто добре, аби бути правдою. Проте чому ця ідея так часто зустрічається в рекламних матеріалах?
Варто памʼятати, що ми живемо в епоху миттєвих результатів, коли хочеться все та одразу — мову, як новий додаток, завантажити в мозок за 12 місяців. Та чи працює це так у реальному житті?
У цьому матеріалі експерти освітнього центру Grade Education Centre допоможуть розібратися із цим питанням! Вони розкажуть, скільки реально часу може знадобитися для вивчення англійської студентам різного віку.
Що таке система CEFR та до чого тут Кембриджський університет?
Для того аби зʼясувати, чи можна вивчити англійську за рік — варто дізнатися про систему CEFR та те, які рівні володіння мовою існують.
CEFR або Common European Framework of Reference — це система, що описує рівні володіння іноземною мовою. Шкалу створили для того, щоб стандартизувати оцінювання мовних навичок у Європі та за її межами.
Згідно з системою, англійська мова має шість рівнів, серед яких:
-
A1 або Beginner,
-
A2 або Elementary,
-
B1 або Intermediate,
-
B2 або Upper Intermediate,
-
C1 або Advanced,
-
C2 або Proficient.
На основі CEFR науковці Кембриджського університету розрахували, скільки потрібно студентові годин навчання, аби досягти бажаного рівня володіння англійською мовою.
Ця інформація з урахуванням віку дозволить зрозуміти, чи зможете ви вивчити англійську всього за один рік!
Прогноз для дорослих
Поняття «вивчити мову» для кожного є різним, адже комусь достатньо навчитися робити замовлення та купувати продукти англійською, а комусь потрібно писати наукові статті або аналітичні матеріали цією мовою.
Проте якщо ми говоримо про повне вивчення — це рівень носія мови, тобто С2. Згідно з дослідженнями, для його здобуття «з нуля» дорослій людині знадобиться від 1030 до 1450 годин навчання.
Тобто якщо ви приділятимете англійській стабільно чотири години щотижня, то для повного засвоєння мови вам знадобиться близько 5 років!
А для того, аби вмістити цей процес у рік — варто приділяти вивченню мови близько 3-4 годин на день. Чи реально це? Вирішувати вам!
Щодо інших рівнів, для їх здобуття «з нуля» потрібно стільки часу:
-
А1 — 90-100 годин,
-
А2 — 190-250 годин,
-
В1 — 350-490 годин,
-
В2 — 530-750 годин,
-
С1 — 730-1050 годин.
Розрахунок для підлітків
Згадуючи тему вивчення англійської підлітками варто памʼятати, що до 18 років люди рідко встигають опанувати рівень, вищий за B2. Отже, для вивчення мови за рік «з нуля» їм знадобиться 750-950 годин, а для володіння рівнем B1 — 530-680.
Тобто для того, аби підліткам вивчити мову за рік — потрібно приділяти їй по дві-три години протягом всіх 365 днів.
Щодо нижчих рівнів, людям у віці 10-19 років для їх опанування потрібно більше часу, аніж дорослим:
-
А1 — 150-200 годин,
-
А2 — 330-430 годин.
Скільки часу потрібно дітям?
Вивчення мови дітьми — це особливий процес. Одна з причин — відсутність абстрактного мислення, що ускладнює процес вивчення нової лексики. Окрім цього, діти постійно повинні повторювати пройдений матеріал, а також навчатись в ігровій формі.
Усе це розтягує процес вивчення мови на значно довший період, аніж у підлітків та дорослих. За перший рік навчання дитина може засвоїти лише базову інформацію, про повне вивчення мови за цей період і говорити не варто!
За словами експертів центру Grade, для засвоєння мови на рівні А2 дітям молодшого шкільного віку знадобиться близько 6 років. І це абсолютно нормальний темп!
Експерти Grade наголошують, що якого б рівня англійської ви не хотіли досягти, памʼятайте, що вивчення мови — це не спринт, а марафон, що потребує терпіння та регулярної практики.
Важливо не поспішати та не будувати очікувань, навпаки — намагайтеся зосередитися на процесі та навчитися отримувати від нього задоволення. Тільки тоді мовний розвиток дійсно стане частиною вашого життя та допоможе отримати бажані освітні чи професійні результати.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки