Влада знову намагається ввести абонплату за газ
Знову через НКРЕКП влада намагається протиснути питання встановлення абонплати за газ.
Ціна питання 3-5 млрд гривень щорічно.
Експерти стверджують, що запропоновані НКРЕКП підходи вигідні облгазам і не враховують інтереси як побутових, так і промислових споживачів.
Читайте також: Bloomberg: Экспорт угля в Украину – часть попыток Трампа противостоять России
Хоча й боротьба проти введення абонплати за газ навесні не пройшла даремно - запропоновані рішення вже не виглядають настільки зухвалими і непідготовленими, як намагалися зробити у квітні. Однак тримати людей за дурнів і провести бліцкриг не вдалося тоді, а значить разом зможемо протидіяти і зараз.
І не слухайте казки про вимоги МВФ та стандарти ЄС - моделей ціноутворення багато, і не кожна країна вводить абонплату для своїх громадян. Особливо коли ці громадяни за власний кошт побудували мережі.
Можливо, колись ми будемо готові до розділення вартості газу та його транспортування для побудови справжніх ринкових відносин. Однак це станеться тоді, коли енергетикою стануть керувати люди, які будуть думати не виключно про фінансові інтереси олігархів та монополістів, а про баланс взаємовідносин між різними стейкхолерами.
Читайте також: Можно ли обмануть законы экономики?
А цей баланс стане можливим тоді, коли споживач перестане бути енергетично бідним, сидіти на субсидіях і не мати можливості впливати на процес прийняття рішення. Саме через відсутність інституціоналізованого колективного споживача і далі будуть спроби нав’язати абонплату, Роттердам+, RABство та інші новації пост-майданної влади.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки