MENU

Чому серед героїв майже немає жінок

1368 0

Чи притаманний героїзм більше чоловікам, ніж жінкам від природи? Чи героїзм це щось вроджене, чи, все-таки, соціальне?

Чому серед героїв майже нема жінок, а героїчні вчинки вчиняються майже виключно чоловіками?

Спробуймо розібратися:

(це я Юдковського почитала і вступаю з ним в діалог)

Читайте также: Каждая имеет право жрать. Даже третий торт за час

- З самого дитинства соціум заохочує ризикову поведінку у хлопчиків і притримує її у дівчат. У школах ви частіше можете побачити, що хлопчики гарсають на перервах, в той час як від дівчаток очікується стримана поведінка. "Не лізь на дерево, ти ж дівчинка!", "Чого б'єшся, ти що, пацанка?". 

Дівчина-шибайголова стикається з засудженням з боку соціуму, їй вішається ярлик "пацанка", в той час як поведінка стримана, спокійна - заохочується.

Заохочується, що хлопчик має захищати дівчинку, а дівчинка - чекати на поміч захисника. 

1. Ризикова, хоробра поведінка є ознакою мужності, і чим ризикованіше веде себе хлопчик - тим ближчий він до чоловічого ідеалу. В той же час, як ідеал жіночності - вразливість, тендітність, слабкість. "Слабка стать", те-се. Зрозуміло, що свідомо чи несвідомо чоловіки хочуть бути чоловічними в очах соціуму, а жінки - жіночними. Тому, окрім зовнішнього цензора, спрацьовує і внутрішній цензор індивідуума.

2. У чоловіків заохочуються лідерські амбіції, в той час, як прояв лідерських амбіцій у жінок сприймається як "стервозність", "розкомандувалась тут!".

3. Рольові моделі. Ми маємо купу рольових моделей у літературі чи кіно, де героєм виступає чоловік або хлопчик, в той же час таких жіночих персонажів дуже-дуже мало. Я намагалася згадати, і згадала з дитинства хіба персонажок "Хронік Нарнії", та й те їх героїзм було видно лиш якщо продертися крім зарості християнських гендерних стереотипів. 
Нині ж геройські фільми - це фільми про чоловіків і чоловічий світ. Дівчатка практично не мають, кого наслідувати.

4. Одяг. Чоловічий одяг практичний і зручний. Жіночий одяг - обмежує. Зараз на мені штани без кишень (дійсно, нащо жінці кишені?) і каблуки, в яких не побігаєш. В такому одязі не погеройствуєш... Звісно, це завжди вибір, і вранці я була ще в цілком геройському одязі - кедах і джинсах. Але соціум вимагає від жінок приходити на роботу у "жіночному" одязі, це є стандарт, і йти проти нього не завжди виходить, якщо ти хочеш, щоб тебе сприймали серйозно у діловому середовищі.

5. Хлопчиків віддають на єдиноборства, дівчаток віддають на танці і макраме. Хлопчики качаються і більше рухаються, дівчат лякають страшилками про бабу-качка. Фізична сила у жінок зафукується, слабкість - схвалюється.

6. Від чоловіків очікують подвигів і захоплення світу, від дівчат - сидіння на кухні та няньчення дітей. Чоловіки - завойовники, жінки - у пасивному очікуванні, хранительки вонища.

Не знаю, може я не дочитала до того моменту, як Юдковьский це розкриває в книжці, це ж очевидні речі! А саме те, що геройство - на 100% соціально сформована риса. Не хочеться вірити, що настільки розумний чоловік теж зрізався на жіночому питанні.

Читайте также: Не нужно быть хорошей. Нужно быть собой

І так, я особисто схильна до героїчних вчинків) Готова зупиняти коня на скаку і битися до останньої краплі крові за свого лицаря. Але то все тому, що я з 18 років розгледіла всі оці гендерні упередження. 

Рівно в той момент, коли в клубі "Пєрєплутьє" мені не дозволили фехтувати і порадили освоїти п'яльця.

Nastya MELNYCHENKO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини