Юлія Тимошенко – лідер перегонів. Чергове соцопитування українців. ІНФОГРАФІКА
Основні напрямки пенсійної реформи у дзеркалі громадської думки, корупція, хабарництво у повсякденному житті українців та оцінка дій влади для його подолання, зняття депутатської недоторканості, геополітика та практичні наслідки "безвізу" з ЄС та сприйняття населенням ідеї запровадження візового режиму з Росією, підтримка населенням основних стратегій врегулювання конфлікту на Сході України, електоральні орієнтації населення України, рівень підтримки політичних партій, рейтинг кандидатів на посаду Президента України та рівень довіри до політиків та соціальних інституцій.
Що про це думають звичайні українці?
З 20 по 29 липня 2017 року Центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка спільно з Київським прес-клубом, Інститутом аналізу та прогнозування, відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України було проведено всеукраїнське опитування населення України в 24-х областях України та місті Києві (за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, АР Крим).
Так, з відповідей на запитання "Чи підтримуєте Ви кожен з наступних напрямів пенсійної реформи, що зараз обговорюються? стало відомо, що підвищенням пенсійного віку або страхового (пенсійного) стажу не задоволені 88,3% респондентів проти 4,7%, які підтримують його підвищення. 75,7% респондентів не підтримують заборону дострокового виходу на пенсію.
Ідею "докупати" за гроші роки страхового (пенсійного) стажу, якщо їх не вистачає для отримання пенсії підтримують 57,1% опитуваних, 30,0 – ні, однак 80,9% респондентів підтримали скасування спеціальних пенсій для державних службовців, народних депутатів, прокурорів, суддів та ін.
Відомо, що однією із вимог продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом є скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Однак, на питання "Чи повинна наша держава виконати таку умову найближчим часом?" 71,8% опитуваних відповіли, що мораторій слід залишати, бо зараз не можна запроваджувати вільний продаж та купівлю землі, 16,4 % підтримали відміну мораторію, а ще 11,9% не змогли відповісти на це питання.
На запитання "Чи доводилося Вам особисто чи членам Вашої сім’ї упродовж останніх 12 місяців давати комусь хабар?" майже кожен третій, або 31% опитуваних зізналися що ї особисто або членам їх родини доводилося давати хабарі за медичні послуги, консультації в державних/ муніципальних медичних закладах. Загалом рівень боротьбивладних органів з корупцією у країні оцінюють як негативний 41,7% людей, ще 10,8% відмітили позитивні зміни.
Повноваження народних депутатів України визначаються Конституцією де крім іншого прописано, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, проте 86,5% опитуваних підтримують ідею зміни Конституції України з метою вилучення з неї положення про недоторканість народних депутатів України.
Питання "Наскільки важливим для Вас особисто є запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом?" розкололо думки українців: 48,8% назвали його важливим, а 47,9% – ні. Загалом 39,4 % українців не мають і не планують оформлювати біометричні закордонні паспорти.
А ось запровадження візового режиму з Росією підтримують 36,3%, проти його введення – 53,1%.
Стосовно подальших дій щодо врегулювання конфлікту на Сході України: 36,7% респондентів обирають продовження АТО до повного відновлення контролю України над зайнятими сепаратистами територіями, 16,7% – відокремлення від України цих територій, ще 27,2% воліють надати цим територіям особливого статусу у складі України, решта – 19,4 % не мають власної точки зору на це питання.
Якби вибори до Верховної Ради України проходили найближчої неділі, 66,7% опитуваних прийшли б на виборчі дільниці, ще 28% – проігнорували би чергові вибори.
Серед усіх опитаних, 10,9% респондентів готові були б віддати свої голоси за ВО "Батьківщина" (Юлія Тимошенко), 8,1% – за Партію "Блок Петра Порошенка "Солідарність" (Юрій Луценко), 7,3% обрали би партію "За Життя" (Вадим Рабінович), 6,4% – Радикальну партію Олега Ляшка (Олег Ляшко), 4% – Партію "Громадянська позиція" (Анатолій Гриценко), 3,8% – Всеукраїнське об’єднання "Свобода" (Олег Тягнибок), 3,5% – Партію "Об’єднання "САМОПОМІЧ" (Андрій Садовий). Інші партії набрали би менше 2%.
Серед тих респондентів, хто голосуватиме, трійка партій-ледерів має трохи більші відсотки:
– Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" – 13,5%
– Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 10,0%
– Партія "За Життя" (Вадим Рабінович) – 9,1%.
У разі, якщо політична сила, за яку планував голосувати респондент, не братиме участь у виборах, трійка лідерів матиме наступний вигляд:
– Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" – 19,2%
– Партія "За Життя" – 14,1%
– Радикальна партія Олега Ляшка – 13,5%
У разі, якби вибори Президента України відбувалися наступної неділі, найбільшу кількість голосів, 11,2% серед усіх опитаних отримала б Юлія Тимошенко, Петро Порошенко – 9,5%, Юрій Бойко – 7,3%, Вадим Рабінович – 7,3%, Олег Ляшко – 6,7%, Анатолій Гриценко – 5,1%, Андрій Садовий – 3,7%. Інші запропоновані кандидати, згідно опитування, мали би менше 3% голосів.
Серед тих, хто планує голосувати, картина була б такою:
– Юлія Тимошенко – 13,6%
– Петро Порошенко – 11,5%
– Юрій Бойко – 8,9%
– Вадим Рабінович – 8,9%
– Олег Ляшко – 8,2%
– Анатолій Гриценко – 6,3%
– Андрій Садовий – 4,5%
– Олег Тягнибок – 3,6%.
Найбільше громадян серед опитаних, понад 59% довіряють Збройним силам України та волонтерам. Трохи менше, 49%, – довіряють владі на місцях. Найменше ймуть віри українці – політичним партіям (10,7%) та Верховній Раді України (12,1%).
Зазначимо, що дане опитування проводилося за методом індивідуального інтерв’ю за місцем проживання респондента "віч-на-віч".
Загалом було опитано 2030 респондентів, стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних від 0,1 : 0,9 до 0,5 : 0,5 становлять 1,33 – 2,21 відсотка.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки