Ідеологія майдану VS антимайдану
Хто сьогодні писав за "сильні інституції", зазвичай мав на увазі, що байдуже, чи законно діє влада, чи ні - вона має підкоряти, і їй мають підкорятися. В цьому, нібито, і є сила держави, сила інституцій. "Підкоряйся, а потом оскаржуй", словом.
Отаке розуміння сили інституцій є хибним. Власне, це і є ідеологія антимайдану.
Читайте також: Истинное лицо сегодняшней власти – оскал диктатуры в смеси с бандитизмом, – мнение
Насправді сильна інституція - це коли люди взаємодіють чітко по писаним (або неписаним, але загальнойприйнятим) ПРАВИЛАМ. І якась окрема людина не може нав'язати свою волю, змінивши цей порядок.
Важливо, щоб ті, хто поставлений слідкувати задотриманням правил, хто, по суті відповідальний за правила в країні, ці правила сам не порушував.
Важливо, щоб громадянство давали не по підробним, а по справжнім документам. І не позбавляли громадянства, допоки це прямо заборонено Основним Законом. І не давали команд зупиняти поїзди, і не брехали про «мінування» пропускних пунктів.
Коли робиться все вище перераховане – держава як інституція зникає. Щезає легітимність людей, котрі намагаються діяти від імені держави.
Читайте також: Саакашвілі потрапив в Україну. ВІДЕО
Коли представники влади часто і демонстративно маніпулюють «інституціями», застосовуючи право сили – в Україні не уникнути адекватно відповіді, у вигляді великого майдану чи маленького «прориву».
Треба розуміти ці причинно-наслідкові зв’язки, ці сценарії руйнування держави.
Треба розуміти, хто перший почав.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки