Чому росіяни проігнорували місцеві вибори
29% явка на місцевих виборах в Росії, а в Москві аж ... 12%. Отако. І то не дивлячись на масовану рекламу виборів і заклики всіх і вся, - від політиків і губернаторів до співаків і актерів - прийти і виконати свій громадянський обов'язок.
На мою думку, люди ігнорують вибори у двох випадках:
1) коли не вірять, що їхній голос щось змінить, будучи впевненими, що результат відомий заздалегідь і його влада забезпечує, незважаючи на волевиявлення. Тобіш люди не хочуть, щоб їх шили в дурні і неявкою показують своє ставлення до влади.
2) коли люди задоволені всім і їм абсолютно байдуже хто переможе, бо вони впевнені, що гірше не буде за жодних обставин, хто би не переміг. Як правило з такою ситуацією мають справу розвинені демократичні держави, хоча й не у випадку з місцевими виборами, бо повноваження якраз там.
Читайте також: Саакашвілі, як "водорозділ" між владою та опозицією
Переконаний, що у Росії йдеться про перший варіант. Адже не "пропустили" практично нікого, хто мав хоч якийсь альтернативний нинішньому режиму погляд на ситуацію в країні, навіть Євгенія Ройзмана, популярного мера міста Єкатиренбург, не зареєстрували на вибори губернатора області, мабуть побоявшись, що він зможе повторити шлях Єльцина або Нємцова.
Проте є й один позитив. Все таки Росія ще далеко не тоталітарна держава типу СРСР чи КНДР і не "доросла" до східних жорстких автократій. Адже намалювати 99,9% там нікому й в голову не прийшло. А це означає, що шанс для ослабленої і роз'єднаної опозиції на наступних виборах Президента і до Державної думи там таки ще є. І він чималенький. Лиш треба посилювати ряди, об'єднуватися і готуватися вже, щоб потім не було запізно.
Читайте також: Перша телезірка-мільярдер в Україні. Історія збагачення Оксани Марченко
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки