Саакашвілі, як "водорозділ" між владою та опозицією
Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі повернувся в Україну. Щоб перетнути кордон саме 10 вересня, як було раніше анонсовано, йому знадобилось близько 9-ти годин. Попри запевняння деяких політичних експертів, що, мовляв, Саакашвілі не збирається вертатись в Україну, бо боїться екстрадиції до Грузії, повернення таки відбулось.
Позбавлення Саакашвілі українського громадянства та всі наступні події, які відбувалися останні два місяці і були нерозривно пов’язані з прізвищем колишнього губернатора Одещини, поділили український істеблішмент на два табори: тих, хто «за президента», і тих, хто «за екс-президента». Нейтральну позицію зайняла дуже незначна кількість вітчизняних топ-політиків.
UAINFO поцікавилося, як повернення Саакашвілі коментували в різних політичних таборах.
Читайте також: После возвращения Саакашвили у Порошенко два пути, – политолог
У партії колишнього прем’єра Арсенія Яценюка дії екс-президента Грузії та його соратників вважають не те, що незаконними, а такими, що підривають засади держави. Всіх, хто вчора проривався через польсько-український кордон, у «Народному фронті» вважають ворогами України. А «фронтовик» Андрій Тетерук пішов навіть далі, назвавши їх своїми особистими ворогами.
«Всі ті, хто руйнує державні кордони України, підриває засади держави і нехтує дотриманням Законів України - вороги України і мої вороги!» - написав він вчора ввечері у Фейсбуці.
Не з менш різкими заявами виступили і у РПЛ. Так, її очільник Олег Ляшко заявив, що Тимошенко і Саакашвілі нічим не відрізняються від проросійських сепаратистів: «Прорив Саакашвілі державного кордону України - це злочин і державна зрада. Під час прориву постраждали українські прикордонники! Саакашвілі і Тимошенко нічим не відрізняються від російських сепаратистів, які в Криму і на Донбасі захоплювали прикордонні застави і проривали наш кордон. Московська зозуля використовуючи грузинського убивцю як торпеду, починає державний переворот в Україні за сценарієм Кремля. Україна - на порозі втрати Державності, як і 100 років тому!».
«Радикал» наголосив, що «антидержавний заколот кремлівської агентури в Україні має бути придушений так само рішуче, як полковник Коновалець придушив більшовицьке повстання на Арсеналі».
У пропрезидентському БПП «порушників спококою» на кордоні також розкритикували. Щоправда, в дещо м’якішій формі.
Близький до армійського друга президента Ігоря Кононенка нардеп Олександр Грановський вчорашні події прокоментував з іронією: «Суспільство політичних доцільностей і політичних рейтингів. Додати нічого. Коментувати сьогоднішній день (10 вересня, - ред.) важко. Я не можу і не буду. Як мінімум, тому що немає достовірної інформації, хоча експертів, у яких її також немає, вистачає :) З правової точки зору, це зробити неможливо. Перейшли на якісно новий рівень».
Більш різку заяву у БПП зробила Ірина Геращенко. Депутат, зокрема, заявила, що для організаторів «шапіто» український державний кордон не є цінністю. «Хлопцям-прикордонникам, яких політикани принизили на західному кордоні, завтра їхати на східний кордон, на Чонгар, на Чернігівщину, на Донбас. І туди теж може приїхати якесь шапіто. Закликати прикордонників не тримати кордон, не виконувати свою роботу й не служити державі, проривати кордон - це злочин проти держави. Запам'ятайте прізвища всіх, хто проривав наш західний кордон, бо завтра вони відкриють і східний. Для них держава Україна, її кордони, символи, її прикордонна доблесна служба - ніщо, не цінність, не святиня», - написала вона у соцмережі.
Особливу позицію щодо конфлікту «президент проти екс-президента» зайняли в «Опозиційному блоці».
Судячи із коментаря нардепа Олександра Вілкула, який навіть вдався до художніх порівнянь, «Опоблок» не збирається підтримувати ту чи іншу сторону: «Чунга-Чанга по-грузинськи... Чужий проти Хижака. СДД, якщо зовсім мізки заклинило, але не ганьбіть Україну… Сьогодні ми побачили, якими будуть наступні вибори: з популістами і свавіллям, «тітушками» і «героями», які кілька разів на день міняються місцями і не зрозумієш, хто з них хто, відсутністю закону і при повному потуранні деморалізованих силовиків».
Читайте також: Нынешняя власть таки учится на ошибках своих предшественников – эксперт
Заяви представників політичних сил, які супроводжували Саакашвілі, протягом вчорашнього дня неодноразово транслювалися і публікувалися багатьма українськими ЗМІ. Тож наведемо лише декілька ключових цитат.
«Вся ця історія показує, що влада в Україні в руках якихось окупантів. І звичайні прості речі тут можуть відбуватись лише за участі великої кількості людей», - заявив нардеп від «Самопомочі» Єгор Соболєв, перебуваючи на українсько-польському кордоні.
А лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, допомагаючи екс-президентові Грузії потрапити в Україну, заявляла, що незаконні дії, які здійснювалися за вказівкою Петра Порошенка, - це вирок для діючої влади.
«Ім’я президента України змінилось, а манери залишились такими ж. До людей ця влада ставиться, вибачте, як до власних холопів! І ми маємо довести до кінця справу двох попередніх Майданів! Не можна здаватись, довести до кінця цілі і вимоги двох Революцій, щоб всі жертви нашого народу не були марними. Ми маємо побудувати Україну для громадян!» - говорила вона.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки