MENU

Порошенко про повернення Україні Донбасу і Криму: мрія чи мета?

1886 0

На зустрічі Ялтинської стратегічної ініціативи український президент сказав, що має мету наступного року повернути Донбас і Крим Україні. З контексту виступу стає зрозуміло, що це не просто мрія, а заздалегідь спланована дія, як розшифровує одне зі значень слова “мета” Тлумачний словник української мови.

Читайте також: Народ не буде так довго чекати, - Вакарчук

Пам’ятаємо, що 2014-го року Петро Порошенко вже давав обіцянку швидко закінчити війну. Мабуть, саме тому й переміг уже в першому турі президентських виборів. І досі йому не вдалося виконати своїх слів. У значній мірі, якщо говорити про початок війни, він не думав, що Росія вдасться до акту прямої агресії і введе свої бойові частини на територію України. Про це не думав весь світ. А вже ж було переконання в українців, що ще трохи – і ми відвоюємо Донецьк і Луганськ.
Звичайно, зараз Петро Порошенко володіє значно більшою інформацією, ніж три роки тому. Якщо він каже про ймовірність повернення Україні наступного року Донбасу та Криму, то я хочу сподіватися, що це не популістські ігри. З іншого боку, люди саме так сприйняли його слова про повернення Донбасу та Криму. Можна по-різному тлумачити слова, залізати у філологічні хащі, але факт залишається фактом.

При цьому можна спостерігати за цікавим парадоксом. Значна частина українців не вірить у нову обіцянку Петра Порошенка, в тім числі й багато тих, хто голосував за нього три роки тому. Натомість слабку віру в повернення наступного року Україні Донбасу й Криму висловлюють ті, хто не бачив його українським президентом.

Читайте також: Мир на Донбасі й деокупація Криму потребують примусу до миру Путіна – Геращенко

Я не думаю, що існує чіткий план перетворення мети в реалії життя. Якщо Порошенко на тій же зустрічі каже про мирне витіснення Росії із Криму, то, погодьтеся, це все-таки розраховане на роки, якщо не на десятиліття. Очевидно також, що план повернення Донбасу відмінний від плану повернення Криму.
Розумію скепсис тих, хто не вважає Порошенка президентом миру, як він сам себе назвав на цій зустрічі. Але й далі бачимо його лінію на дипломатичні засоби закінчення війни. Наскільки це буде реальним і чи не назріє потреба до жорстких військових дій – побачимо вже найближчим часом.

Анатолій ВЛАСЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини