MENU

Українська мекка хасидського паломництва. ФОТО

2406 0

Туристична точка, яка щороку приводить до гарненького містечка на Черкащині десятки тисяч туристів зі всього світу. В аеропорти Вінниці, Одеси та Києва летять євреї із Нью-Йорка, Берліна, Сіднея, Парижа, Лондона та Тель-Авіва.

Близько 40 тисяч осіб щороку. В середньому вони тут за короткий термін перебування (від 2-х днів до тижня) залишають по 2-3 тис.$, що виводить містечко на туристичний об'єм в сотні мільйонів доларів.

Читайте також: Уманські хасиди прив’язали коня до іномарки і на швидкості тягнули по трасі. ВІДЕО 18+

Релігійних туристів можна любити, або не любити. Це залежить від виховання, глибини пізнання світу, толерантності та ін., але кілька слів про економіку:

- номер в готелі 500$ ніч;

- квартира в центрі, поряд із могилою - 300 тис.$;

- кіпа 20$;

- кола 1$;

- пиво 10$;

- приїзд з Києва 120$;

- сотка землі біля вул. Пушкіна 100 тис. $.

З метою безпеки хасиди облаштувалися в містечку, в якому вхід за пропусками, охороняє поліція України та Ізраїлю, а весь перемитер оточений пожежними машинами та швидкими. Вхід за пропусками, або пропискою. Тут зверніть увагу, щоб потрапити в середину вони вам знадобляться. Або дуже гарні, місцеві друзі, як це було у нашому випадку!

В середині дві найголовніші точки: могила раббі Нахмана та Синагога.

Синагога - пережила кілька трансформацій та надбудов, і сьогодні вміщає одночасно 27 тисяч осіб для спільної молитви..

Читайте також: На іудейський Новий рік в Умані прибули близько 30 тис. паломників, – поліція

одне місце в свята в якій коштує 200-300$ з людини. Тому багато хто сьогодні буде молитися поряд, на дереві чи навіть на даху.

Могила головне місце паломництва. Власне її святість для хасидів визначальна і рокова, що власне і створює такий ажіотаж та масовість. Хоча, через політичні провокації, свого часу велись перемовини про її переміщення до Ізраїлю. Проте місцеві жителі та святе письмо, в якому заповідалось саме місце, відстояли стару локацію.

По світовим масштабам, Умань глобальна перлина релігійного туризму, золота жила, яка може не тільки наповнювати бюджет міста, але й гарно дбати про імідж мультукультурної країни (бо саме такою і є наша держава).

Але всього цього може не бути через корупцію, недбайливе ставлення, расизм, політичне вимагатєльство та безліч інших причин які сьогодні існують. Погоджуюсь із частиною місцевих жителів, які кажуть, що історія із Раббі Нахманом реальна вдача, яка трапляється дуже рідко і точно не зі всіма.

Але навіть такою вдачею теж потрібно вміти скористатися, а не перетворювати в чергову проблему, як це ми дуже часто любимо. Тiльки бурштин згадайте.

Вірю, що все буде круто, а Умань і місцеві жителі тільки виграють. Що вже відчувається у атмосфері місцевого бізнесу, новому музичному фонтані, відремонтованих дорогах та планах інвестувати у власний аеропорт.

Місто живе.

Микола ДАВИДЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини