MENU

Позиція Угорщини у мовному питанні мало чим відрізняється від позиції РФ, – політолог

2138 0

Реакція угорських урядовців на прийнятий ВРУ закон "Про освіту" не є дружньою щодо України. Але вона була передбачуваною, а тому не варто обурюватися і різко реагувати на неї, вважає політолог Валентин Гладких.

Нагадаємо, вчора, 26 вересня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що у відповідь на підписання Петром Порошенком закону "Про освіту" уряд його країни буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. А міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог переконаний, що закон "суперечить багатьом міжнародним конвенціям". Щоправда, яким саме конвенціям, він не уточнив.

На думку політолога, позиція Угорщини у мовному питанні мало чим відрізняється від позиції РФ. При цьому, експерт відмітив: "Аналогічні проблеми в угорців є не лише з Україною. Такі ж демарші вони проводять щодо Румунії і Сербії".

Читайте також: За що Угорщина має вибачитись перед Україною

Гладких переконаний: кампанія, яку розпочала Угорщина, є не лише зовнішньо-, а й внутрішньополітичною. "Певні політичні сили в середині країни намагаються зіграти на цьому питанні, збільшивши підтримку виборців", – сказав він.

"На сьогоднішній день Україна опинилася в доволі скрутній ситуації, пов’язаній з політичною, економічною, демографічною ситуацією та військовим конфліктом. І, безумовно, наші сусіди намагаються цим скористатися", – відмітив політолог.

"Завдання ж України, – наголосив експерт, – захищати свої національні інтереси. А для того, щоб їх захищати, треба проводити більш активну дипломатичну політику".

Він зазначив, що Україні варто активніше співпрацювати з країнами, при підтримці яких вона зможе без шкоди для себе реагувати на не дружні заяви Угорщини, Румунії чи Польщі.

Читайте також: Політолог: Депутатську недоторканність необхідно скасовувати не у парламенті

Експерт також наголосив, що закон про освіту не забороняє представникам національних меншин вивчати рідну мову.

"В законі немає жодного речення про заборону вчити рідну мову. В школах, де навчаються представники нацменшин, будуть викладати українську мову. Таким чином їм – громадянам України – надають можливість в повному обсязі опанувати державну мову, що в майбутньому дозволить їм скласти ЗНО, вступити до навчальних закладів і здобути фах", – розповів він.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини