MENU

Освітній колапс анексованого Криму

1969 0

На початку цього навчального року освітянські чиновники-колаборанти окупованого Криму радісно повідомляли про зростання кількості дітей-першачків в Криму. І дійсно, 1 вересня 2017 року вперше за парти кримських шкіл сіли майже 22,5 тисяч учнів та учениць, що на 3 тисячі більше у порівнянні з минулим роком (у 2016 році першачків було 18,461).

Таке різке збільшення викликає багато запитань, адже 6 – 7 років тому в Криму, як і по всій Україні, не відчувалася збільшення кількості новонароджених дітей. Окрім того, навіть статистика країни-окупанта реєструвала іншу тенденцію – у 2014 р. до перших класів шкіл окупованого Криму пішло 21,3 тис. учнів, у 2015 – 21,5 тис., а у 2016 р. – 18,4 тис.

Отже, причина в іншому. Схожий сплеск відбувся у Севастополі в минулому 2016 році. Тоді до перших класів шкіл окупованого Севастополя прийшло 4,800 дітей, що було більше ніж на тисячу (у порівнянні з 2015 роком), а от цього року кількість дітей в першому класі практично не збільшилося).

Читайте також: Вступ-2018: зміни, про які має знати кожен абітурієнт

От і виходить, що діти перших класів стають своєрідним індикатором міграційної політики Російської Федерації. Причому це яскравий приклад «військової» міграції, коли збільшується кількість військових (в тому числі і таємних служб, прикордонників, поліції та інших). Переїжджаючи на окупований півострів, військові перебираються разом із сім’ями – от і відповідь на зростання кількості дітей в школах анексованого Криму.

Підтвердженням збільшення міграційних потоків є і кількість дітей дошкільного віку. Наприклад, в Севастополі дошкільні заклади відвідує біля 16 тисяч дітей, а на черзі стоїть близько10 тисяч (з них дітей від 3 до 7 років майже 6 тисяч). Із звіту міського відділу освіти в 2017 роц, кількість дітей в черзі на місця в дошкільні заклади у віці від 3 до 7 років збільшилася на 40%.

От тільки окупанти  не розрахували, що кількості навчальних закладів не вистачить для нормального навчання дітей. І минулого року в окупованому Севастополі практично половина шкіл перейшла на навчання в дві зміни, а в цьому році ця кількість збільшилася ще на дві школи. І в цілому в цьому році в окупованому Криму майже 10% школярів будуть навчатися в дві зміни, а в Сімферополі таких дітей буде 14%. Тим паче, що майже 70% шкіл вимагають капітального ремонту.

Читайте також: Онлайн-платформа "200 балів" існує всього рік, але встигла підготувати до ЗНО та ДПА вже більше 400 дітей

Збільшення кількості учнів привело до певного дефіциту підручників, адже збільшення кількості дітей, які приїжджають із батьками з Росії, неможливо спрогнозувати і замовити необхідну кількість підручників заздалегідь.

Російська окупаційна влада наймається вирішити проблему із перевантаженням шкіл шляхом будівництва нових закладів, проте це все в майбутньому (до 2020 р. планується відкрити 4 школи). У цьому році вперше з часів окупації в Севастополі була відкрита школа, яку ще почали будувати ще в минулому столітті (її ще називають школою «чотирьох президентів» через будівництво в часи всіх президентів).

Таким чином, міграційна політика окупантів веде до певного колапсу в системі освіти анексованого Криму.

Олег ОХРЕДЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини