MENU

Як Facebook відмовився від України й що з того вийшло

2508 0

Останніми днями в Конгресі США відбуваються слухання щодо Facebook і Twitter, пише у своєму блозі на "Новому часі" заступник голови Адміністрації президента України Дмитро Шимків. Все ж таки не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна два роки тому

Сталося так, що Україна попереджала Facebook про проблему фейкових новин ще 2015 року, про ботферми та тролів, про блокування українських дописів і коментарів тощо.

Моя зустріч із представниками Facebook відбулася ввечері 16 червня 2015 року, після звернення президента України 12 травня 2015 року в Facebook до Марка Цукерберга щодо можливості відкриття офісу Facebook в Україні (це було питання для Facebook Townhall Meeting). На цій зустрічі порушили три питання:

Читайте також: Цукерберг заявив, що РФ втручалася у вибори в США. ВІДЕО

1) Блокування українських користувачів за дописи й коментарі, де ми говоримо правду про Росію, її агресію та брехню: ми вважаємо що процедура перевірки скарг на пости та коментарі у Facebook була неякісна, бо серед вендорів або працівників дописи українських громадян перевіряли найімовірніше росіяни або неякісні перекладачі. Представники Facebook запевнили, що наші "гіпотези" безпідставні, але обіцяли перевірити – з часом ситуація покращилася.

 2) Швидке поширення фейкових новин і повідомлень – у той час тільки ледачий не знав про Ольгіно під Санкт-Петербургом із фабрикою тролів, коментаторів і ботів. Ми вважали, що фейкові новини поширюються через створення фейкових записів у ФБ та розкрутку – грошову або соціальну. Нагадаю, що значок "sponsored" з’явився лише недавно, й перевірки користувачів під час реєстрації значно посилилися знову таки протягом лише останнього року. Представники Facebook відповіли мені, що вони – "відкрита платформа", й у ФБ кожен може постити, що завгодно і як завгодно. І що Facebook цензурою не займається, окрім власної політики. Коротко – проігнорував.

Читайте також: Кібервійна: що Україна може запропонувати світові

3) Відкриття українського офісу Facebook. Відповідь компанії: Україна – замалий рекламний ринок. На аргументи, що тут відбуваються соціальні трансформації, де соціальні мережі відіграють значну роль і саме тут можна побачити, як будуть розгортатися події із залученням сучасних технологій, може, хоча б центр досліджень – відповідь: для відкриття офісу головне бізнес і дохід (десь я таку аргументацію вже чув у своїй кар’єрі). Тепер Facebook і Twitter відповідають у Конгресі. І виходячи із матеріалів слухань, шкварять їх конгресмени серйозно. Не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна два роки тому.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини