MENU

Закарпатська "Тиса" на Донеччині. ФОТО

2174 0

У мирний час на окремий інженерно-саперний багатонаціональний батальйон "Тиса" покладені завдання, пов’язані з ліквідацією наслідків стихійних лих, допомогою цивільному населенню, відновлення пошкоджених у результаті дій природних сил шляхів та інфраструктури, повідомляє мобільна прес-група оперативно-тактичного угруповання "Донецьк"

Інженерна рота займається евакуацією населення та майна з районів стихійного лиха, укріпленням дамб, обладнанням різного роду споруд, видобутком та очищенням питної води. Інженерно-дорожня рота будує мостові переходи, відновлює зруйновані шляхи сполучення. Розчищає завали на шляхах і супроводжує та транспортує вантажі з гуманітарною допомогою. На взводи покладено завдання із забезпечення зв’язку, технічного забезпечення та ремонту й відновлення техніки, надання медичної допомоги.

Сьогодні про цю частину знають не лише в Україні, а й за кордоном, адже до її складу входять підрозділи багатонаціонального батальйону "Тиса", створеного з підрозділів Збройних сил України, Угорщини, Румунії та Словаччини з метою оперативного реагування військовослужбовців сусідніх країн на загрози повеней, ліквідації наслідків стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

Своє професійне свято військовослужбовці "Тиси" зустрічатимуть на Донеччині, адже разом із окремою гірсько-піхотною бригадою, до складу якої вони входять, перебувають у районі проведення антитерористичної операції.

Щоденно, з ранку й до пізнього вечора, військові інженери та сапери виконують свої функціональні обов’язки на передньому краї оборони.

Читайте також: На Приморському напрямку за жовтень розміновано 62,3 га території. ФОТО

Як повідомив начальник інженерної служби 128 окремої гірсько-піхотної бригади майор Валерій Пастух, лише за жовтень місяць силами "Тиси" обладнано три десятки окопів для бойової техніки, відрито та поновлено систему траншей між бліндажами й окопами, відрито майже двадцять нових бліндажів для укриття особового складу.

Також інженерами батальйону встановлено понад кілометр огорожі з колючого дроту, виготовлено захисні стінки й укриття для захисту особового складу з поліпропіленових мішків – у підпорядкованих підрозділах бригади.

На передовій силами цього підрозділу постійно виконуються та нарощуються заходи маскування, щоденно ведуться роботи із фортифікаційного обладнання позицій інженерною технікою бригади в смугах оборони. У підрозділах бригади було прокладено шляхи до позицій через важко доступну місцевість.

Інженерна розвідка та встановлення мінно-вибухових загороджень у всіх підрозділах, які перебувають на передньому краю оборони бригади, проводиться згідно із тактичних завдань.

Фахівцями "Тиси" проведено розмінування шляхів для підвозу всебічного забезпечення й евакуації особового складу і техніки загальною протяжністю понад 2 кілометри, а також ділянки місцевості близько двох гектарів.

Читайте також: Командир саперної роти: Маємо свої, саперні дуелі з ворогом. ФОТО

Саперними групами знешкоджено понад 500 боєприпаси різного типу а також значну кількість СВП (саморобних вибухових пристрої).

Фахівці з розмінування окремого батальйону також брали участь у розмінуванні прилеглої території під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в районі населеного пункту Калинівки.

Довідково. Створення багатонаціонального підрозділу "Тиса" було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфіковану, високопрофесійну боротьбу із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.
15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками Генеральних штабів Угорської армії, Армії Румунії, Збройних сил Словацької Республіки та Збройних сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса".

У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій "Світла лавина-2003" із військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону "Тиса".

У квітні 2001-го інженерний батальйон "Тиса" переведений до складу 534-го окремого інженерно-саперного батальйону з місцем дислокації у Закарпатській області.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини