MENU

Тютюнопаління в Україні стало зброєю масового знищення

3772 0

Понад 90% смертей в Україні спричинені серцево-судинними, онкологічними і респіраторними захворюваннями, а також діабетом. І в більшості випадків головною причиною ускладнень цих захворювань стає споживання тютюну.

Внаслідок паління щороку вмирають понад 85 тисяч українців. Крім того, що споживання тютюну на 90% підвищує ризик захворюваності на рак легень та на 30% – на рак грудей, курці ще й живуть на 10-12 років менше, ніж ті люди, що не споживають тютюну.

Все це послаблює здоров'я нації та робить її неконкурентоспроможною у світі, а також наносить державі величезних збитків через людські втрати та видатки на лікування хвороб, спричинених палінням.

Читайте також:  Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам до 18 років

Тому боротьба з тютюнопалінням – це справа державного значення, і вона має бути врегульована та забезпечена законодавчо. Для цього потрібно на рівні законів встановлювати обмеження щодо діяльності тютюнової індустрії, зменшувати привабливість і доступність цигарок, покращувати захист людей від сигаретного диму, навчати дітей ризикам тютюнопаління з шкільного віку та фахово допомагати курцям позбутися залежності.

Антитютюнові інструменти є одними з основних стратегій Всесвітньої організації охорони здоров'я, які закріплені у Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Україна ратифікувала цей документ ще у 2006 році, взявши на себе зобов'язання впроваджувати ефективні законодавчі заходи з контролю над тютюном.

Відтоді Україна зробила прогрес у подоланні тютюнової епідемії, заборонивши рекламу тютюну, підвищивши ціни на сигарети, звільнивши більшість громадських місць від сигаретного диму, запровадивши попередження про шкоду куріння на пачках.

Це дало свої плоди: за останні 12 років кількість курців зменшилася з 41% у 2005 році до 22,8% у 2017 році. А очікувана тривалість життя в Україні за цей період поступово зросла з 68 років до 71 року.

Але навіть такого скорочення споживання тютюну ще недостатньо для відновлення здоров'я нації до прийнятного рівня. Саме тому разом з експертним середовищем та громадськими організаціями я стала ініціатором двох законопроектів N2820 та N4030а, які покликані захистити молодь від хитрих маркетингових тактик тютюнових компаній та спонукати курців відмовитися від сигарет.

Цими законопроектами пропонується змінити дизайн сигаретних пачок, щоб зробити їх відразливими для дітей та правдивими щодо наслідків куріння: зображення хвороб мають займати 65% поверхні пачки з обох її боків та щороку оновлюватись.

Читайте також:  Як тютюнові компанії "присаджують" наших дітей на цигарки

Окрім того, забороняється реклама електронних сигарет та продаж їх неповнолітнім, вилучаються із ринку сигарети з ароматизаторами, запроваджується звітування тютюнової індустрії про вміст їхньої продукції.

Також передбачається заборона видимого розміщення сигарет у вітринах магазинів, адже точки продажу з усіма ліхтариками – підсвітками та кольоровими панно перетворились на рекламні майданчики сигарет.

Збільшується кількості місць, вільних від тютюнового диму: на 100% буде заборонено курити також у гуртожитках, на вокзалах та у всіх підприємствах.

Я переконана, що такі заходи сприятимуть подальшому зменшенню кількості курців в Україні, здоров'я українців покращуватиметься, а тривалість їхнього життя зростатиме.

Закликаю Верховну Раду України невідкладно прийняти вже давно підготовлені закони, які створять середовище, в якому ні з вітрин магазинів, ні з екранів телевізорів не будуть нав'язувати куріння. Ми маємо збудувати сильну, зорову та конкурентоспроможну націю. Адже нинішній світ є безжалісним та жорстоким щодо хворих та слабких.

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини