Прокремлівська дезінформація і історія нашого часу
На цьому тижні ми бачили безліч історичних вигадок в прокремлівських ЗМІ. Наприклад, від приголомшливо великого числа жертв комуністичних режимів відмахнулися, як від "цифр, взятих зі стелі". Також стверджувалося, що Грузія приєдналася до Росії з доброї волі в 1801 році, хоча фактично вона анексована і відібрана у (існуючого в той час) Картлі-Кахетинського царства. В даному контексті, ми не можемо не згадати про інше зовсім недавній випадок анексії.
А як щодо вимоги, зробленого на "Первом канале", що ЄС повинен компенсувати Росії геноцид під час Другої світової війни, з огляду на те, що "європейські війська вторглися в СРСР і вбили мільйони людей"? Воно ігнорує внесок союзних європейських військ в розгром фашизму, а також ігнорує той факт, що ЄС був заснований після Другої світової війни.
Читайте також: Пізнє пробудження: несвоєчасна реакція на російську загрозу
Цікаво, що ця тенденція дивно співпадає з ростучими закликами угруповань польських шовіністів висунути судовий позов до Німеччини за Другу Світову на трильйони доларів.
Звинувачення Європи в жахливих злочинах на цьому не припинилися. В іншому шоу, в цей раз на телеканалі "Росія-1", стверджувалося, що масовий голод в СРСР, відомий в Україні як Голодомор, був спровокований Європою. Насправді голод був результатом політики Сталіна, яка в разі України була визнана світовими резолюціями злочином проти людства.
Читайте також: Крізь московський окуляр: позбутися російської оптики
Ми також побачили заяву, що саме радянські солдати врятували 50.000 болгарських євреїв від депортації в нацистську Німеччину під час Другої світової війни. Насправді це було зроблено об'єднаними зусиллями болгарського народу, православної церкви і болгарських лідерів, які врятували від депортації з Софії в нацистську Німеччину близько 50.000 євреїв.
Ще однією розповсюдженою темою прокремлівської дезінформації на цьому тижні була війна в Україні. Зокрема, були представлені матеріали дезінформаційного характеру, націлені на міжнародних спостерігачів в Україні, і вигадані історії про ЗСУ.
Одна історія, поширена прокремлівськими ЗМІ, свідчила, що в результаті обстрілу силовиків загинула дитина в Донецьку. Але насправді, згідно з інформацією окупаційної влади Донецька, трагічна загибель хлопчика сталася через підрив на міні. Про це також повідомила Спеціальна наглядова місія (СНМ) ОБСЄ в Україні, що стежила за інформацією і зробила ті ж висновки, що і місцева влада. Потім російські федеральні телеканали звинуватили СНМ в тому, що вона не діяла незалежно; на популярному телешоу заявили про те, що незалежна наглядова місія отримує інструкції від Західної Європи про те, що повідомляти. На підтвердження звинувачень не було представлено жодних доказів.
Читайте також: Як і про що бреше російська пропаганда
Нещодавно обговорювалася ідея миротворчої місії в Україні. Телеканал "Рен ТВ" вніс свій внесок в обговорення, заявивши, що така місія "призведе до геноциду". Хоча термін "геноцид" регулярно використовується в прокремлівських матеріалах дезінформаційного характеру, щоб вселяти страх, як правило, без будь-якого зв'язку з дійсним актом геноциду.
Сайт "Російська весна" надав своїм читачам неправдиву інформацію про те, що українські війська зробили набіг на монастир в пошуках призовників. Це звинувачення було спростовано Українською католицькою церквою.
Але головним моментом прокремлівської дезінформації на цьому тижні стало те, що Міністерство оборони Росії використовувало зображення з комп'ютерної гри як беззаперечне підтвердження того, що США підтримують ІГІЛ. Це не перший раз, коли використовувалася така тактика.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки