"Сподіваємось, що таких вдалих операцій стане більше". Про звільнення Майського і Гладосового
Україна повернула під свій контроль два населених пункти в Донецькій області – Майське і Гладосове. Це сталося в результаті того, що наші військові покращили свої позиції в районі Горлівки, просунулися вперед ближче до тієї лінії, яка була зазначена в Мінській угоді. Тому ми нічого не порушили, зайнявши ці два селища. Про це пише військовий кореспондент Андрій Цаплієнко у блозі "НВ".
Мешканців населених пунктів поставилися до цього по-різному. У Майському, наприклад, досить багато людей отримують пенсії на території, підконтрольній Україні, тому там люди й налаштовані позитивно щодо України. Гладосове – це село, де жили за московським часом, де ходили російські рублі, тому там, принаймні частина населення з насторогою сприйняла повернення України.
Читайте також: Що пришуть про Україну у світі: огляд іноземних ЗМІ
У будь-якому разі, зараз співробітники Військово-цивільного співробітництва ЗСУ працюють над тим, щоб провести в Майське електрику, оскільки два тижні тому бойовики відрізали там світло. Крім того, місцеві дуже чекають, що тепер в Майське можна буде налагодити нормальні поставки гуманітарної допомоги. Мешканці потребують палива, зокрема, потрібне вугілля, щоб топити приватні будинки. У Майському зараз проживають приблизно 300 мешканців, в основному, це пенсіонери. Але є й маленькі діти. Мама однієї розповіла нам, що вона потребує буквально всього. Зараз над цим працюють, навіть не дивлячись на те, що довкола села були виявлені нещодавно встановлені міни.
Наші бійці, які спланували цю операцію, звісно, задоволені тим, що нашій армії вдалося поліпшити позиції. Цю операцію вони провели, по суті, без єдиного пострілу і без непотрібних жертв. І сприймають це як свою удачу.
Читайте також: Чернігівщина знову у жалобі: На Донбасі від кулі снайпера загинув український розвідник
Що ж до настроїв серед бійців ВСУ загалом, я не можу сказати, що є якась моральна втома. У нас не так багато людей, хто з першого дня перебуває на фронті. Проводилася мобілізація, зараз взагалі діє контрактна армія. Безумовно, війна затягнулася. Але серед моїх знайомих, які воюють, я не зустрічав тих, хто розчарувався в тому, що вони роблять.
Звісно, американське озброєння, яке, можливо, нам поставлять Сполучені Штати, підняло би бойовий дух української армії, а також збільшило б оперативно-тактичні можливості ВСУ. Ось на це – так, сподіваються бійці. На те, що таких вдалих операцій стане більше.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки