MENU

Що пишуть про Україну у світі: огляд іноземних ЗМІ

3386 0

Останнім часом у іноземних ЗМІ побільшало публікацій, у яких згадується про Україну. На жаль, часто про нас згадують не зовсім так, як нам би того хотілося, а саме: у виданнях акцентують увагу на таких проблемах України, як рівень корупції, затягування з проведенням реформ та невдоволення українців якістю та швидкістю вже проведених реформ. 

Пропонуємо Вашій увазі декілька витримок з поважних видань Європи та США.

1. "Франкфуртер Альгемайне Цайтунг"

Корупція в Україні:  Купівельна гарячка Порошенка

Конрад Шуллєр, 02.11.2017:

"Але незалежно від його [генерала Павловського] винуватості або невинуватості його справа проливає світло на іншу, темну сторону оборонного успіху України: збройні сили на чолі зі своїм головнокомандувачем Порошенком сьогодні є не лише захисниками країни від зовнішнього ворога, але й перетворилися на оплот внутрішнього ворога, якого якраз і прагнула знищити революція: грабіжницька олігархія, яка попри всі зусилля виснажує Україну з 2014 року.

Оборонна промисловість, як розповідають сьогодні інсайдери, стала «новим Клондайком».

…Президент Порошенко, мультимільйонер, засновник партії та головнокомандувач збройних сил, робить все, щоб створити враження, що він до цього не причетний… Але це лише одна сторона. Порошенко також є бізнесменом, тому він особисто зашкодив тому, щоб дію закону, яким парламентська більшість хотіла запровадити більшу прозорість, було поширено на сектор оборони.

…Той, хто хоче дізнатися, чому президент так швидко «закрив ставні», повинен поглянути на структуру кадрів сфери озброєння. Всюди домінує Порошенко. Ця сфера належить йому, тому він і не хоче, щоб хтось це побачив…На керівні посади у воєнній промисловості він поставив своїх друзів. В раді безпеки заступником секретаря Ради, відповідальним за озброєння, є його давній бізнес-партнер, промисловий магнат Олег Гладковський.

Наразі немає жодних доказів того, що Порошенко напряму пов'язаний з цими корупційними оборудками. Однак, досить видимими є певні конфлікти інтересів, які постають у зв’язку з його роллю як бізнесмена. Так, наприклад, через велику кількість посередників разом з одним з провідних депутатів своєї парламентської фракції він нібито володіє суднобудівним заводом на київському Рибальському острові. Той, в свою чергу, поставляє катери для українських військово-морських сил. …

…Отже, в бою конфлікти інтересів можуть призвести до смертельних випадків. Генеральний секретар НАКО Олена Трегуб підсумувала це у двох реченнях: «Корупція в оборонному секторі коштує не лише грошей. Вона коштує людських життів".

2. "Франкфуртер Альгемайне Цайтунг"

Східна Європа потребує зовнішньої допомоги

Ніколас Буссе, 24.11.2017: 

"Завдяки так званому Східному партнерству ЄС може переслідувати свої інтереси. Однак, Брюссель повинен дивитися, якій зі східноєвропейських країн він дає гроші… Зокрема, в Брюсселі повинні уважно слідкувати за тим, щоб мільйони, які він дає, не зникали у таємних каналах. Не лише довга рука Москви завдає удару по таким країнам, як Україна, але і внутрішня корупція".

3.  "Зюддойче Цайтунг"

Український президент затягує вже давно назрілі реформи

Через понад три роки після революції «пільговий період» для президента завершився. Якщо Порошенко прямо зараз не почне запроваджувати рішучі реформи, країна застрягне у своєму болоті корупції та старих кланів.

Анн-Доріт Бой, 9.11.2017:

"Але рішення приймає саме президент України. Не лише вперті депутати, але й він особисто затягує давно назрілі реформи і допускає, щоб олігархи, старі бізнес-партнери і союзники, як і раніше, займалися закулісними маніпуляціями. 

… В Україна незвично велика кількість угод в оборонній сфері зберігається в таємниці. Закон, який мав змінити цю ситуацію, ветував особисто президент Порошенко.

…Тим не менш, Порошенко вихваляється тим, що створить антикорупційний суд, який, власне, мав запрацювати ще до кінця цього року…Але, вочевидь, цього не станеться аж до президентських виборів 2019 року. Якщо у Порошенка не буде змоги залякати корумповані еліти, він не зможе розраховувати на їхню підтримку для свого переобрання.

…Західні прихильники незалежної України довго ставилися з терпінням до цього красномовного бізнесмена… Але останнім часом промови західних політиків в Києві стали набагато жорсткішими. Слова схвалення все частіше йдуть за наполегливими вимогами повернутися на шлях реформ… Але інші ключові вимоги, як той же антикорупційний суд, Україна затягує попри застереження МВФ. Представники Фонду вже говорять про «реальну загрозу» руху у зворотному напрямку".

4. "Зюддойче Цайтунг

Заплутані таємниці

Флоріан Хассель, 28 листопада 2017: 

"Корупція проникла у всі сфери життя. Тому, хто виступає проти неї, варто очікувати на хвилю гніву

…Але арешти і звинувачення – це одне, а обвинувальні вироки – інше. Українські суди широко контролюються політично. Жоден міністр або високопосадовець в часи Порошенка так і не опинився за ґратами.

..В іншому випадку президент тягне час: а саме щодо створення незалежного спеціалізованого суду для розгляду корупційних справ проти державних посадовців. Проект закону лежить в парламенті з лютого 2017 року. А Порошенко до сьогодні заважає його ухваленню.

5. "Вашингтон Таймс"

Проблема корупції в Україні є набагато глибшою, ніж здається

Л. Тодд Вуд, 26 жовтня 2017: 

"Корупція в Україні – це не новина, але мені здається, не всі розуміють глибину цієї проблеми.

І поки президент Петро Порошенко благає адміністрацію Трампа про допомогу і надання зброї, щоб захиститися від тиску російського ведмедя, схоже що апарат влади під його керівництвом займається безрозбірною незаконною діяльністю. Ця картина краще б підійшла до Чикаго 1920-х років, а не для країни, що розвивається, в Європі, особливо тієї, що просить Захід про щедру грошову допомогу і підтримку.

…Але принципово те, що після чверті століття незалежності України стійка корупція, масово поширена у радянські часи, так і не була викоренена. Багато в чому ситуація при Порошенку є навіть гіршою, ніж в часи режиму Януковича. Можливо, міжнародним організаціям варто подбати про те, щоб якось вирішити цю ситуацію перед тим, як витрачати важко зароблені гроші платників податків на підтримку уряду Порошенка".

Читайте також: The Daily Beast: Президент Украины Петр Порошенко осудил агрессию Путина, но умолчал о коррупции

6. "Вашингтон Таймс"

Корупція в Україні заперечується 

Л. Тодд Вуд, 27 листопада 2017: 

"Заплутана природа політичної арени в Україні і глибина системної корупції унеможливлюють розуміння того, що насправді там відбувається. Зрозуміло одне – гучні звинувачення в корупції проти Генеральної прокуратури, поза сумнівом, поставлять пляму на будь-які дії, які вживатимуться цим органом. Іншими словами, як можна ефективно притягати до відповідальності корумпованих посадовців, якщо ти сам вважаєшся корумпованим?",

7. "Вашингтон Пост"

Українці не задоволені своєю революцією. Можливо, вони праві

Енн Аппельбаум, 24 листопада 2017:

"Але антикорупційні активісти та опозиційні політики не задоволені ані списком досягнень, ані аргументами щодо надзвичайних перешкод, які заважають швидшим змінам. Вони хочуть, щоб їхні лідери більш відверто і чітко порвали з минулим. Вони хочуть, щоб антикорупційні інституції доводили справу до справжніх вироків. Вони хочуть покласти край суперечкам між різними агенціями. Вони скаржаться, що поліція, за старою звичкою, все ще залякує опонентів.

Можливо, це покоління українських реформаторів є нетерплячим. Але, можливо ,у них є на це право. Якщо ти повністю змінив своє життя заради своєї країни, не дивно, що ти очікуєш, щоб твоя країна також повністю змінилася".

На нашому сайті доступна повна версія ексклюзивного перекладу цього матеріалу російською мовою: The Washington Post: Украинцы недовольны своей революцией. Возможно, не без причин

8. "Нью-Йорк Таймс"

Мітингувальники в Україні протестують проти старої проблеми: корупції

Ендкю Креймер, 27 жовтня 2017:

:З того часу незадоволення знову зростає, здебільшого через повільний темп антикорупційних заходів, які запроваджує поточна влада. Як і в 2014, корупція є однією з найкритичніших проблем.

…Всередині країни Порошенко розсварився зі своїми колишніми союзниками через занепокоєння щодо кумівства в його уряді. Терпець іноземних донорів теж майже увірвався. Міжнародний валютний фонд прив’язав надання допомоги до створення незалежного антикорупційного суду",

9. "Нью-Йорк Таймс" 

Українські слідчі занепокоєні тим, що корупційні справи можуть поховати

16 листопада 2017

Українські слідчі побоюються, що корупційні розслідування можуть поховати через те, що антикорупційне бюро невдовзі завалять тисячами старих справ, а нещодавно ухвалені закони можуть ще більше ускладнити їхню роботу.  

В інтерв’ю Ройтерс речниця НАБУ Світлана Оліфіра розповіла, що існує загроза того, «що всі поточні розслідування детективів (НАБУ) будуть заблоковані».

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк  каже, що старі справи відправлять до НАБУ, щоб гарантувати, що вони не розслідуватимуться. «На мою думку, це робиться навмисне, щоб гарантувати, що злочини, пов’язані з колишніми високопосадовцями, просто не розслідувались, або для цього створювалися перепони». «Реструктуризація (правоохоронних органів) використовується для того, щоб гарантувати, що ці розслідування не відбудуться».

10. "Ньюсвік"

Чому Україна атакує антикорупційних активістів?

Джош Коен, 14 жовтня 2017

Прикро бачити, що правоохоронні органи України більше переймаються тим, щоб набити собі кишені, а не боротися з реальною корупцією. Зрештою, будь-які ресурси, які використовуються СБУ, щоб нападати на справжніх активістів, це робоча сила і гроші, які відволікаються від того, що має бути їхнім основним завданням – боротьби зі спробами російської розвідки підірвати незалежність України. Простіше кажучи, хижацька поведінка СБУ допомагає Москві і шкодить Україні. 

…Настав час західним партнерам України покласти край цьому нонсенсу. Київ залежить від політичної і фінансової підтримки західних урядів й інституцій, що дає партнерам України важливі важелі впливу. 

11. "КиївПост"

Аппельбаум: Корупція є більшою загрозою для незалежності України, ніж військове вторгнення

Брайан Боннер, 24 листопада 2017: 

«Україна майже втратила свою незалежність при Януковичу», - говорить Аппельбаум. – «Сьогодні ж вона вірогідніше може втратити свою незалежність через корупцію, а не військове вторгнення. Путін може зіграти в довгу гру. Він може маніпулювати Україною завдяки своїм олігархічним зв’язкам. Все це може призвести до того, що українці втратять віру в державу і суспільство. Він може зробити дуже багато навіть без військового вторгнення».

12. "Ройтерс"

ЄС виступає за жорсткість із кращих міркувань для нетерплячої України

Робін Еммот, Алессандра Прентіс, 22 листопада 2017:

"Лідери Європейського Союзу, які зібралися на саміт Східного партнерства з Україною та ще п’ятьма іншими колишніми радянським республіками, стурбовані тим, що Київ втратив інтерес до реформ і втратив ентузіазм, який виявляв після проєвропейської революції 2014 року.

«Ми повинні продемонструвати жорсткість із кращих міркувань, адже дружні поради більше не спрацьовують», - говорить один з високопосадовців ЄС.

«Рік тому все виглядало багатообіцяюче, але зараз корисливі інтереси відіграють свої позиції», - зазначає ще один посадовець. – «Ми не можемо давати Україні ще більше грошей у такій ситуації».

Звинувачення в тому, що українські посадовці намагаються підірвати роботу антикорупційних слідчих, викликають занепокоєння, сказав один з посадовців ЄС".

13. Атлантична Рада

Боротьба за Україну

Тімоті Еш, Джанет Ганн, Джон Лаф, Орися Луцевич, Джеймс Ніксі, Джеймс Шерр і Катарина Вольчук, 27 листопада 2017:

"Реформам досі опираються навіть на найвищих щаблях влади. Крім того, наявні ознаки того, що противники прогресу докладають щодалі більше зусиль до блокування або ж послаблення курсу, який Україна повинна впровадити задля розвитку економічної сфери, встановлення справді незалежного судочинства та значного зниження рівня корупції.

Окрім того, чимало представників української політичної еліти досі трактують реформи доволі формально, обмежуючись створенням видимості фундаментальних змін та імплементації Угоди про асоціацію.

Судова реформа залишається ахіллесовою п’ятою всієї антикорупційної діяльності. Очевидно, що нинішня українська влада може побоюватися незалежного судочинства і суворого дотримання законів. Тож не дивно, що між справжніми реформаторами і тими, хто зацікавлений у збереженні «старої системи», точиться жорстока боротьба".

14. "Atlantic Council" ("Атлантик Кенсіл")

Кращий спосіб покращити військові спроможності Києва це не те, що ви думаєте

Джош Коен,13 листопада 2017:

"Поки Україна продовжує захищатися від російської агресії на сході, є одна річ, яку може зробити Київ, щоб покращити свої шанси на військовий успіх: реформувати свій просякнутий корупцією сектор оборони. 

Неважко зрозуміти, чому. По-перше, державний конгломерат «Укроборонпром» - це відстійник корупції.

…Ці проблеми в оборонному секторі мають наслідки для реального світу. Коли крадуться гроші з оборонного бюджету України або Міністерство оборони закуповує неправильну зброю, це напряму позначається на здатності України ефективно воювати на Донбасі."  


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини