MENU

Немає сенсу нападати на таку країну, як Ізраїль – думка

3837 0

Учасники саміту Організації ісламської співпраці, скликаний Ердоганом, визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

Близький Схід знаходиться у кризовому стані і у переформатуванні відносин між країнами. Баланс, який був впродовж останніх 20 років, порушено. Власне сам Трамп, виконуючи передвиборчу обіцянку по визнанню Єрусалиму столицею Ізраїлю, фактично додав масла у вогонь.

Де-факто звичайно, що Єрусалим є столицею Ізраїлю, оскільки більша частина урядових структур там має свої офіси. Де-юре це визнання звичайно дещо змінює. Об’єднавши мусульманський світ, це показує, що США не є незаангажованим посередником у врегулюванні, і зараз Сполучені Штати стали лише на одну сторону і фактично порушили ті домовленості, які були закладені попередніми перемовинами між сторонами за посередництвом США. Я хочу нагадати, що дехто з ізраїльтян навіть отримав Нобелівську премію миру, досягнувши певних стратегій з певною логікою вирішення конфлікту. Про нинішні події можна сказати, що стара рана була знов відкрита.

Також немаловажний момент у тому, що 11 вересня, коли були здійснені атаки на Сполучені Штати, та палестинська проблема була єдиною, яка гуртувала мусульман проти Ізраїлю і проти західних країн світу. Здавалося, вирішиться це питання, і фундаментальні проблеми на Близькому Сході припиняться.

Читайте також: Лідери 57 мусульманських країн визнали Східний Єрусалим столицею Палестини

Але після того, як міжнародний тероризм з’явився у формі Аль-Каїди, потім інших організацій, зараз - Ісламської держави, цю палестинську проблему навіть забули. Тобто звичайно, що Сполучені Штати підтримували і мирний процес: вони підтримують і свого союзника, виділяють великі кошти на підтримку Ізраїлю, але і допомагають палестинській автономії.

Реакція абсолютно логічна. А чи вона буде далі продовжуватись у такому дусі чи врешті-решт сторони сядуть за стіл перемовин для того, щоб наблизити вирішення конфлікту? Я сумніваюсь, оскільки якщо подивитися, що зробила Сирія – вона посилила присутність Ірану на території Сирії. Їм потрібно це для того, щоби підтримувати Хізболла, а Хізболла – це терористична організація, яка скоює теракти на території Ізраїлю. У них позиція абсолютно неприйнятна по відношенню до Ізраїлю у тому, що вони мають бути вищими і співіснування бути не може.

Тобто зараз складно сказати, чи вдасться побороти це крило і чи вдасться палестинцям більш прагматично підійшли до врегулювання. Скоріше за все ця хронічна хвороба залишиться найближчим часом і вона буде додатковим подразником між ісламським світом і Ізраїлем, як ключовим союзником у регіоні і, відповідно, Сполученими Штатами.

Ізраїль довів, що він здатен захищатись власними збройними силами. Його підтримує суспільство, воно монолітне у тому, щоби відбивати будь-яку агресію тих країн, з якими вона межує. Я не думаю, що щось може змінитися. Араби розуміють, що немає сенсу нападати на таку країну, яка може дати відсіч, це по-перше.

Читайте також: Ускладнив життя майже всім: наслідки Трампового рішення щодо Єрусалима

По-друге, давайте не забувати, що Ізраїль не офіційно, а де-факто володіє ядерною зброєю. І тому будь-яка країна, яка намагається зробити певні войовничі кроки по відношенню до Ізраїлю, звичайно прораховує наслідки, включаючи можливість застосування цієї зброї. Ядерна зброя стримує, я думаю, що у цьому випадку також.

Інше питання, що це може дати можливість політичним крокам, наприклад, блокаді чи якимось заходам об’єднання арабських країн, Туреччини, і відповідно Ірану. Також може бути підтримка терористичних угруповань, які можуть скоювати теракти на території Ізраїлю чи по відношенню до громадян Ізраїлю в інших країнах світу.

Тобто Ізраїль буде жити у тому ж самому небезпечному оточенні. Можливо арабський світ, Туреччина і Іран будуть координувати свої дії і на дипломатичному, і на інших фронтах для того, щоб тиснути на Ізраїль. На Сполучені Штати звичайно у них натиснути не вийде. Хіба що зробити якісь перепони збройним силам Сполучених Штатів, які ведуть антитерористичну кампанію на території Близького Сходу, тій же самій Сирії. Але я думаю, що це малоймовірно. Принаймні в Катарі, де знаходиться база Сполучених Штатів. Так що для Ізраїлю це фактично нічого не змінює. Є вороги, які хочуть стерти його з лиця мапи – фізичної чи політичної. Єдине, можливо, що інтенсивність цих заходів скоріше за все підвищиться.

Александр ХАРА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини