MENU

Брифінг заступника генпрокурора як реакція на резонансне розслідування Аль-Джазіри

3290 0

Стратегічні комунікації ГПУ: брифінг заступника Генпрокурора як реакція на резонансне розслідування Аль-Джазіри.

Щоб понизити значимість події та не підсилювати увагу до публікації у всесвітньовідомому ЗМІ, брифінг ГПУ вів не особисто Юрій Луценко, а був делегований його заступник.

Читайте також: "Конфіскація століття" від Генпрокурора виявилася мильною бульбашкою?

Хоча, до слова, відома міжнародна організація Transparency International вимагала пояснень щодо засекреченого рішення Краматорського суду саме від Юрія Луценка.

Заступник Луценка, пан Єнін, намагався пройтися по всім пунктам звинувачень, що виникли в ЗМІ у зв'язку з публікацією засекреченого рішення суду. Але почав із загальних речей, що відмивання коштів відбувається в світовому масштабі, а Україна - лише маленька частина у цій системі сотень і тисяч мільярдів доларів оборудок.

В якості виправдовування він сказав про неготовність правоохоронної та судової систем до розслідування злочинів таких масштабів і відсутність практики з повернення коштів до бюджету, відмитих в іноземних країнах. Це правда, питань немає.

А засекречення документу - заперечив закиди в бік ГПУ пан Єнін - відбулось не з метою прикрити посадових осіб. Просто відбуваються слідчі дії по цим особам в рамках інших проваджень, а ГПУ зацікавлена у швидкому і об'єктивному розслідуванні. Оприлюднення ж подальших кроків ГПУ завадить цьому. Та й постає питання захисту учасників кримінального процесу.

Читайте також: Выводы по итогам прочтения рассекреченного документа про "деньги Януковича"

Ще один пункт звинувачення ГПУ у відсутності покарання топ-чиновників часів Януковича парирувався тим, що відправити їх за грати проблематично, поки вони переховуються в РФ. Логічно, але ж є й ті, хто ще досі в Україні.

Офіційна позиція ГПУ щодо опублікованого арабським ЗМІ рішення суду досить прагматична: "Ані підтверджуємо, ані спростовуємо документ, який було оприлюднено Аль-Джазірою". Проте такою заявою вони фактично підтвердили, що факти в опублікованому документі мали місце, а обережна позиція дає час для обдумування подальших кроків.

Olexiy MINAKOV


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости