MENU

"Їі казкові твори, сповнені небачених чудернацких звірів та рослин притягують та причаровують всіх" – День народження великої художниці Марії Приймаченко

2066 0

Сьогодні день народження Марії Примаченко, яка народилась в селі Болотня Київської області, де й прожила все своє життя і залишила нам у спадок свої чудові картини, сповнені дивовижних чудернацьких персонажів та рослин.

Дитинство її було важким, вона хворіла на поліомієліт, перенесла декілька операцій, ходила на милицях та дуже страждала, що не може працювати на землі.

Читайте також: Дизайнер створює дивовижний крихітний світ за допомогою звичайних речей

Одного разу, випасаючи гусей маленька Марія побачила серед лугових квітів синювату глину, принесла її додому та розмалювала хату.

На ту хату милувались всі жителі села, хвалили її та просили, щоб Марія розмалювала і їхні хати. За свою першу розмальовану хату вона отримала в нагороду поросятко, яке допомогло вижити всій родині в скрутні голодні часи.

А ще вона захоплювалась керамікою, вишивкою, як її мати, її роботи виставлялись в Парижі, Софії, Празі та Монреалі, картинами захоплювались Пікассо та Шагал.

Марія мала дар передбачення, вміла чаклувати, знала багато народних заговорів, прикмет та молитов, а двері в її оселі завжди були вифарбувані в зелений колір.

В 1936 році вона привезла з виставки патефон /за іншими джерелами це був один з подарунків від влади, всього їх було три/ і все село сходилось до неї слухати музику і танцювати.

До останніх днів Марія мала чудову пам"ять, слух та зір, їла багато часнику і вважала в цьому свою силу.
Іі казкові твори, сповнені небачених чудернацких звірів та рослин притягують та причаровують всіх, бо в них відображена неперевершена самобутня краса.

Вона ніколи не бачила диких звірів і вже в досить дорослому віці, завдяки Параджанову побувала в цирку.
"Людей люблю, творю на радість, на щастя людям, щоб всі народи один одного любили, щоб жили вони, як квіти по всій землі..." таким було її кредо.

Прожила Марія 89 років та встигла залишити людству чудове мистецьке надбання з 650 картин, померла в 1997 році

Читайте також: Ілюстратор застосовує 3D-хитрощі, щоб "оживити" своїх паперових героїв. ФОТО

Кілька цікавих фактів:

♦ Марія однаково малювала обома руками;

♦ Шила оригінальні весільні сукні, кроїла на око, не користувалась ножницями, а рвала тканину

♦ Мріяла зібрати художників та розмалювати будинки в містах: «…що за дива витворили б - цвів би не лише садами Київ. Будинки б сміялися до людей...».

♦ Була дуже сувора, не любила гостей, але всілякі посіпаки так і пхалися до неї, бо відчували, що у Марії особливий дар притягувати до себе людей та наповнювати їх, наче спраглі джерела

Клєр Захаровна


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости