MENU

Позитивне про тарифи. ІНФОГРАФІКА

1703 0

Ціна електроенергії залежить не тільки від тарифних рішень прийнятих НКРЕКП, але і від прогнозного балансу електроенергії затвердженого Міненерго.

Чим більше у такому балансі закладено дорогої е/е (ТЕС, зелені), тим дорожча усереднена ціна, а отже, тарифи для споживача.

Зелені тарифи (5 грн за квт-год, встановлені законом) та тарифи ТЕС (1,7 грн за квт-год, встановлені НКРЕКП на базі Роттердам+) вищі від середньої оптової ціни 1,46 грн станом на грудень 2016р. Тому тягнуть середню ціну вверх.

Читайте также: Украли счетчик за 50 тысяч, жильцы дома переплатили 1,5 миллиона

Так, ми високими тарифами у твердій валюті стимулюємо такі протилежні речі, як екологічно чиста зелена енергетика та екологічна шкідлива вугільна теплова генерація. Що, очевидно, є нелогічним.

Тариф Енергоатому складав 0,47 грн, а для Укргідроенерго 0,7 грн. Тому чим більше такої дешевшої електроенергії у балансі, тим нижча усереднена ціна, а отже, тарифи для споживача.

На малюнку 1 прогнозний баланс Міненерго від 2 жовтня. На малюнку 2 - аналогічний від 26 грудня. За 2 дні до встановлення тарифів Міненерго змінило баланс, виключивши з нього майже 1 млрд квт-год дорогої е/е від ТЕС і замінивши її дешевою електроенергієї від Енергоатому та Укргідро. Це зекономило суму біля 1 млрд грн.

Також НКРЕКП 12 жовтня планувала знизити тариф Укренерго на 19%, але 28 грудня прийняли рішення знизити його на 29,4%. Це зекономило ще біля 800 млн грн.

Сумарно 1,8 млрд. грн., а це 1% ціни електроенергії, було зекономлено. Вдячні за це всім учасникам процесу.

Читайте также: "Киевэнерго" впаривает столько, сколько нужно ему, а не нам – эксперт

Не було б ще надмірного та/або необгрунтованого підвищення тарифів ТЕС та Укргідроенерго, було б взагалі чудово.

Andriy GERUS


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини