Як повернутися до тренувань після відпустки: корисні поради
Сезон зимових канікул і відпусток майже закінчений, тому зараз саме час перебудовуватися на робочий і, звичайно ж, на тренувальний лад.
Починайте з малого
Якщо до відпустки ви слідували чіткій системі тренувань, зовсім не обов'язково "кидатися" в неї відразу після повернення. Перспектива проведення багатьох годин в тренажерному залі зараз може викликати паніку і в підсумку привести до того, що ви зовсім закинете свої тренування.
Про це пише радіо Максимум.
Читайте також: Чим небезпечний сидячий спосіб життя
Підіть на компроміс з самим собою і обмежтеся для початку одним тренуванням на тиждень замість трьох.
Прийом вітамінів
Часто під час відсутності тренувань спортсмени відмовляються від прийому спортивних харчових добавок, однак, не варто недооцінювати їх роль.
Спортивні добавки підтримують м’язи в потрібному стані і не дають їм зменшуватися в об’ємах під час відпочинку від занять спортом. Одним з найбільш корисних вітамінів для спортсменів вважається вітамін Е.
М'язова пам'ять поверне форму
Як швидко людина втратить свою спортивну форму, залежить від її стажу занять в тренажерному залі. Під час повноцінних тренувань від півроку м'язи міцніють, внутрішня здатність організму поліпшується.
Але варто дати тілу 2 тижні відпочинку, як напрацьовані здатності почнуть зникати. Буде йти м'язова маса, а також і всі силові показники – витривалість, швидкість.
Те ж саме відбувається з тими, хто працював на схуднення. Але якщо спортсмен займався більше року, форма відновиться швидше. У цьому йому допоможе м'язова пам'ять. Однак входити в тренувальний процес навіть профі доведеться поступово.
Як харчуватися після відпустки
Виходьте з відпускного режиму харчування плавно. Не потрібно обмежувати себе відразу у всьому – це буде важко, і з великою часткою ймовірністю ви зірветеся.
Відмовляйтеся від шкідливої їжі поступово. Для початку виключіть борошняне і солодке хоча б у другій половині дня. Їжте 4-5 разів на день невеликими порціями. З другого тижня урізати загальну кількість вуглеводів вечорами – замінюйте їх білковою їжею і зеленню.
Пийте побільше води. Бувайте частіше на свіжому повітрі. Намагайтеся спати в середньому вісім годин на добу.
Шукайте різноманітність
Це допоможе мати більш міцну мотивацію. Фізичні вправи, які супроводжуються веселощами, подвійно ефективні. Завдяки їм вам ніколи не буде нудно, і не виникне спокуси кинути заняття.
Читайте також: Как быстро сбросить "праздничные килограммы": 3 совета
Спробуйте кожен день або тиждень займатися чимось новим. Наприклад, в понеділок виходьте на прогулянку, вівторок присвячуйте вправам з гантелями, в середу робіть велопрогулянку.
У четвер можна відвідувати танці, а в п'ятницю виходити на пробіжку. Такий підхід ніколи не набридне, а навантаження будуть найбільш повними і збалансованими.
Що робити, якщо доведеться знову зробити перерву
У житті трапляється різне, і ми не можемо гарантувати, що більше ніколи не зробимо такої великої перерви. Головне правило – не відмовлятися від фізичної активності повністю.
Нехай це будуть прогулянки або легкі тренування по 10-15 хвилин на день, але вони обов'язково повинні бути у вашому розкладі!
На щастя, зараз можна знайти відео з величезною кількістю коротких тренувань, як силових, так і інтервальних. І якщо ви зможете влаштовувати собі такі міні-тренування, то повернутися до колишньої фізичної форми вам буде набагато легше. Та й психологічна адаптація буде проходити простіше, ніж якщо ви повністю відмовитеся від спорту.
Читайте також: 12 способов сделать так, чтобы сил хватало не только на работу и сон
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки