MENU

Не ведіться на модні реклами детоксу!

5265 0

Перше, що спадає на думку після закінчення всіх свят, як привести організм до ладу. І звісно, починається пошук експрес-дієт, детоксів, пігулок, чаїв.... В інтернеті цих пропозицій вдосталь. Я вирішила подивитися вислів "очищаюча дієта" – пошуковик запропонував мені 180 тисяч посилань! А на детокс – в 3 рази більше.

Більшість детокс-дієт та процедур обіцяють швидке очищення, ефективне позбавлення від токсинів і "шлаків", які накопичились в тканинах. І я знаю, що багато людей ці поради використовують. Тому вам потрібно знати: це має сенс чи це маркетингові хитрощі?

Для здорової людини, застосовування спеціальних дієт очищення не має обґрунтування, доказів ефективності та довготривалої дії. Часто в детокс-програми очищення вводять спеціальні харчові добавки, якість та склад яких ніким не контролюється. Також бездумно використовують під час детоксу препарати, що впливають на мікрофлору кишечника.

Читайте також: Корисні та шкідливі жири для здоров’я

Організм людини, яка харчується щодня згідно принципів здорового харчування і випиває достатню кількість рідини, сам, без зусиль, справляється з поточним очищенням організму. Без будь-яких спеціальних додаткових дій та засобів. В нормі небажані речовини видаляються через нирки, печінку, шлунково-кишковий тракт, легені та шкіру.

Детокс, детоксикація або дезінтоксикація (одне і те саме) з медичної точки зору, означає виведення з організму метаболітів, що утворюються в процесі обміну речовин, або виведення токсичних речовин, які потрапили в організм ззовні. Коли проводять дезінтоксикацію, то очищають організм певними лікарськими препаратами чи методами.

Виходить, що термін "детокс", який досить широко вживається серед дієтологів, часто інтерпретують неправильно.

Читайте також: Коли можна (і не можна) їсти вуглеводи на вечерю

На практиці є певні компоненти харчування, які зв’язують та виводять з організму токсичні речовини. Саме вони повинні знаходитись в нашому щоденному раціоні в належних кількостях, а не поступати в нього іноді. Це вони допомагають нейтралізувати дію багатьох токсинів, зв'язувати і виводити їх. Зокрема, антиоксиданти – біологічно активні речовини, водо – та жиророзчинні вітаміни, харчові волокна. В найбільшій кількості вони знаходяться в овочах, фруктах, цільних крупах, рослинних та тваринних жирах. Обов’язково повинно бути достатньо рідини без якої фізіологічне очищення організму неможливе.

Тому я рекомендую всім різноманітну та збалансовану їжу, що відповідає принципам здорового харчування, а також фізичну активність, як регулярний найефективніший та найбезпечніший засіб підтримки очищення організму. Я за природне, фізіологічне видалення токсинів з організму. Краще використовувати природні методи очищення.

Можна робити харчові паузи по 16-20 годин, декілька разів на тиждень. Це полегшує метаболізм, нейтралізує дію вільних радикалів, підтримує природне очищення організму. Це кожен може робити у себе вдома І це нічого не коштує.

Світлана ФУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини