MENU

Корисні поради тим, хто хоче суттєво заощадити на мобільному зв'язку

5542 0

Вирішив розкрити не надто топову, але таки важливу тему – тему витрат на мобільний зв'язок. Бо ж абоненти часто нарікають на операторів, хоча перевитрати пов'язані здебільшого саме з абонентською неуважністю.

В цьому блозі я розповім, як вам дізнатися назву вашого тарифного плану, як перевіряти залишок пакетних послуг та як заощаджувати на дзвінках, тобто розповім про послуги, на рекламу яких оператори не потратилися.

Одразу зазначу, наведена тут інформація актуальна для всіх абонентів усіх операторів, але приклади наводяться лише для абонентів передплаченого зв'язку «великої трійки» – lifecell, Vodafone і «Київстар». Абонентам інших операторів («Інтертелеком», «ТриМоб», Lycamobile) і контрактним абонентам «великої трійки» варто взяти до уваги викладені тут поради, але за подробицями їм варто таки відвідати сайти своїх операторів.

Хаотичне закидання коштів на рахунок може призвести до зайвих переплат

За останній місяць на моє запитання «скільки платиш в місяць за зв’язок» я мінімум від трьох своїх друзів почув щось на зразок «гроші закінчилися – пішов, закинув», або «та то не я робила, то мені чоловік робив, він казав, що там все нормально».

І такий стан речей, скажу я вам, станом на сьогодні не є нормальним. Причина банальна: зараз оператори вирішили змусити абонентів вчасно платити щомісячну абонплату. Ті ж, хто цього не зробив, отримують «покарання» у вигляді щоденної абонплати, мінімальна сума якої в операторів «великої трійки» (lifecell, Vodafone і «Київстар») становить дві гривні на добу і збільшується в залежності від тарифного плану. За ці гроші оператор надає вам певний, але досить невеликий обсяг послуг (все залежить від умов вашого тарифного плану). Проте якщо порахувати за місяць, то цей обсяг послуг за незрівнянно високих витрат буде незрівнянно малим у порівнянні з тим, що можна отримати, вчасно сплативши місячну абонплату. Отже, хаотичні закидання коштів можуть, насамперед, призвести до переплати.

Наприклад, мінімальна абонплата у вас – 45 грн в місяць. Тепер порахуйте, скільки ви переплачуєте хаотичним закиданням по 20 грн на рахунок. Тепер додайте сюди розмір комісії (бо ж такі закидання часто робляться через термінали або через інтернет) і самі все зрозумієте.

До слова, щоденна абонентська плата перестає зніматися, якщо на рахунку з'являється сума, достатня для зняття місячної абонплати. І якщо раніше, поповнивши рахунок невчасно, для зняття місячної плати треба було чекати до наступної доби або ж кудись телефонувати, то зараз, здебільшого, таке зняття відбувається миттєво і миттєво нараховується місячний пакет послуг.

Багато хто не знає, який в нього тариф. А даремно...

Також часто буває, що цікавлюся в знайомих – який в них тарифний план. І багато хто, скажу я вам, не знає відповіді на це запитання! І дарма не знає, адже тарифні плани в операторів бувають різними: одні орієнтовані лише на дзвінки в мережі, інші – на дзвінки та інтернет і так далі. А інформацію про свій тариф варто знати, щоб відстежувати його умови, адже буває, що оператори змінюють тарифи. При чому змінюють не лише вартість, але й можуть змінити обсяг послуг, який за цю вартість надається. Тому перед тим, як реально почати аналізувати свої витрати на мобільний зв’язок, дізнайтеся, який у вас тарифний план.

Читайте також: Как мобильные операторы с банками конкурируют

  • Абоненти lifecell: зателефонуйте на 5433 і дотримуйтеся голосових підказок.
  • Абоненти Vodafone: наберіть *101# та інформація з назвою тарифу відобразиться на дисплеї разом з інформацією про залишок коштів, абож наберіть 111 та дотримуйтеся голосових підказок.
  • Абоненти «Київстар»: наберіть 466 і дотримуйтеся голосових підказок.

 

​​​​​​​Пакетні послуги і перевірка їхнього залишку

Останнім часом оператори за місячну абонплату дають не якусь одну послугу, а пакет послуг, тобто дві і більше. Це можуть бути дзвінки в середині мережі та кілька десятків чи сотень мегабайтів інтернету, а можуть бути дзвінки в мережі, хвилини на інші мережі, SMS по Україні та інтернет. В різних обсягах. Буває й так, що абонент за місячну абонплату отримує, наприклад, хвилини по Україні чи інтернет, але не знає про це, а тому й досі телефонує на інші мережі «одним гудком», а інтернет з телефона не використовує, бо це нібито дорого. Тому, щоб даремно не пропадали вже сплачені послуги, треба про них знати і їх максимально використовувати. А щоб не перестаратися, то існують комбінації для перевірки їхнього залишку:

  • Абонентам lifecell необхідно набрати *121#
  • Абонентам Vodafone необхідно набрати *101*4#
  • Абонентам «Київстар» необхідно набрати *112#

Важлива примітка! «Київстар» наразі єдиний оператор, пакетні хвилини якого не поширюються на дзвінки на міські номери. Понад те, вартість дзвінка на міські номери в них є дорожчою за дзвінки на інші мережі (1,5 грн проти 0,6 грн) у випадку відсутності пакетних хвилин. Через це їх неодноразово критикували, в тому числі свою увагу на це звернув і Антимонопольний комітет. Після цього оператор випустив тарифну лінійку «Комфорт» зі щоденною абонплатою, в якій вартість дзвінків на міські номери та на інші мобільні мережі стала однаковою (детальніше шукайте на їхньому сайті). Тому будьте з цим уважні.

Таким чином, ми вже знаємо, як перевірити тариф і залишок послуг, які в його рамках нам доступні. Тому, якщо тариф нам не підійде, його можна змінити, зателефонувавши на 5433 з lifecell, 111 з Vodafone чи 466 з «Київстару».

Дзвонити на інші мережі насправді недорого

Багато абонентів і досі вірять в міф, що дзвонити на інші мережі – це дорого. Але насправді це вже давно не так. Тепер базовий тариф (без пакетних послуг) при дзвінках на інші мережі та міські номери коливається в межах 50-60 копійок (про винятки я вже писав вище). До речі, заради справедливості скажу, що в контрактних тарифах «Київстар» пакетні хвилини на інші мережі можна використовувати й на міські номери.

Крім того, наші оператори дають змогу замовити додаткові хвилини для дзвінків на інші мережі. Наприклад, в «Київстарі» можна за 20 грн мати додаткових 100 хв на інші мобільні мережі, а в lifecell така ж кількість хвилин, але вже на дзвінки по всій Україні (тобто інші мережі та міські) обійдеться в 40 грн, ну або ж 200 хв за 60 грн. В цих випадках хвилина дзвінка, якщо поділити, взагалі коштуватиме копійки. А ось у Vodafone таких послуг немає, а це означає, що після вичерпання пакетних хвилин за кожну хвилину дзвінка на інші мережі абонентові доведеться платити.

Також додам, що для абонентів передплаченого зв'язку «Київстар» є послуга, яка дозволяє замовити певну кількість хвилин винятково на міські номери.

Важлива примітка! Комбінації для перевірки хвилин на інші мережі чи міські номери, замовлених додатково, можуть відрізнятися від комбінацій перевірки пакетних послуг.

Читайте також: Сделай сам: как защитить личные данные от кражи

Замість висновків

Ми часто моніторимо ціни на хліб, цукор, воду, яйця, комуналку, стежимо за курсом валют, – адже від цього залежать наші видатки, а ось витрати на зв'язок багато з нас не ставить в список важливих. А дарма. Адже на мобільному зв'язку теж можна відмінно заощадити і, наприклад, замість трьох номерів мати один з усіма важливими і потрібними послугами. Це і зручно і може бути дешево. І, зрештою, правильне користування послугами дасть змогу операторам об'єктивніше підходити до кожного абонента, а не наживатися на них через їхнє незнання. Не забуваймо, що знання – це сила!

Володимир ПИРІГ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини