Чим запам’ятався Труханов одеситам за час своєї каденції
Труханов Геннадій Леонідович — мер Одеси, який має, крім українського, ще два громадянства: російське та грецьке. Я не буду писати про його ригівсько-бандитське минуле та шлях зходження до посади голови міської ради, а зупинюсь виключно на тому, чим запам’ятався він одеситам за час своєї каденції:
- Напад на в/ч «Шкільний аеродром» наприкінці минулого року, організований ним та за активного документального сприяння міської ради. Робилось це задля захоплення землі для власника ТРЦ «Сіті-центр», який належить хазяїну Труханова — Володимиру Іллічу Галантерніку. Тоді поліція назвала нападників «будівельниками», а прокуратура так і не відкрила за цим фактом кримінальне провадження.
- Спроба забудувати Літній театр і масштабні протести у зв‘язку з цим. Захоплення землі відбувалось для того ж Галантерніка, щоб побудувати ТРЦ.
- Відкрита підтримка проросійських сил навесні 2014 року, коли в Одесі намагались реалізувати «Донецький сценарій».
- Виділення грошей з бюджету для Московського патріархату.
- Створення «Муніципальної варти» і виділення фінансів на неї обсягом більше 200 мільйонів гривень. По суті це угрупування виконує роль приватної армії Труханова.
- Систематичні напади на активістів, які виступають проти діючої міської влади.
- Регулярні порушення свободи слова, силовий недопуск на сесії ради громадян та представників ЗМІ.
- Пожежа в муніципальному таборі «Вікторія», внаслідок котрої загинуло три дівчинки. Пряма відповідальність за трагедію лежить на мерії, котра вводила табір в експлуатацію без належної протипожежної безпеки.
- Корупційний скандал з тендерами на ремонти доріг, котрі постійно вигравала компанія Труханова «РостДорСтрой».
- Спроба скасування декомунізації міською радою, за фактом чого було відкрито кримінальне провадження. Але з часом прокуратура заявила, що не вбачає в цьому складу злочину.
- Силові розгони антитруханівських протестів.
- Справа розкрадання 185 мільйонів гривень при фіктивній купівлі будівлі колишнього заводу «Краян». Власне, тільки по цьому епізоду Труханову повідомляли про підозру.
Читайте також: С убитой в хлам инфраструктурой и мэром в тюрьме: почему я не хочу "любить Одессу такой, как она есть"
Варто зазначити, що без активного сприяння з боку прокурора області Жученка та голови поліції Головіна у міського голови була б вже не одна підозра і точно вдалось би запобігти ряду злочинів. Підтримку Труханов має також з боку Турчинова та Петра Порошенко.
Сьогодні Солом‘янський суд віддав Труханова на поруки нардепу від БПП Дмитру Голубову. Останній відомий підкупами голосів, розшуком в Інтерполі через кіберзлочинність та найактивнішу в Одесі кампанію проти Саакашвілі.
Судова влада продемонструвала, що вона не існує як окремий незалежний інститут, як гілка влади, і є цілком контрольованою, керуючись не законом, а вказівками. Без незалежного Антикорупційного суду годі чекати притягнення до відповідальності таких, як Труханов. В історії з вільно відпущеним на волю Трухановим цікаво буде бачити і подальшу поведінку НАБУ та САП.
Читайте також: Касьянов: Воровскую "элиту" надо начисто устранять из всех ветвей власти
А поки найперше питання — чи буде САП оскаржувати сьогоднішнє рішення Солом‘янського суду в апеляції?
Нам дає чіткий месендж система кругової поруки: провладні злочинці ніколи не будуть ні за що нести відповідальності. Якщо ти проти і активно заявляєш про це — тебе поб’ють/вб’ють або посадять до в‘язниці.
Що буде далі? Питання, відповідь на котре залежить тількі від нас. Від тих, хто не буде мовчати та терпіти.
Країна починається з кожного. Такі, як Труханов, повинні відійти у минуле. Інакше у минулому опинимось ми. Це, без перебільшення, є питанням нашого виживання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки