MENU

Відкрите звернення до Президента із вимогою зупинити цензуру підписали вже 60 журналістів та ЗМІ

3605 0

Під зверненням до Президента, Уряду та Генпрокуратури із вимогою зупинити цензуру та шантаж редакцій ЗМІ з боку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення підписались вже більше 60 представників ЗМІ.

Відкрите звернення від ЗМІ опубліковане на сайті "Ера-медіа".

Список ЗМІ та журналістів оновлюється – станом на 19 лютого звернення підтримали близько 60 підписантів.

Як повідомлялося раніше, у зверненні журналісти називають дії Нацради початком згортання свободи слова в Україні.

"Окрему караючу роль в роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов'язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій стосовно подовження ліцензій тощо", – йдеться у заяві ЗМІ.

Медіа-спільнота вимагає від Президента надати пояснення щодо його втручання чи втручання його підлеглих у видачу ліцензій та організацію перевірок редакцій.

"Вимагаємо пояснити, яким чином з його боку відбувається контроль за діяльністю президентської "четвірки" у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Президента", – заявили журналісти.

Журналісти хочуть почути від Генпрокуратури оцінку дій підрозділів СБУ, які "прослуховують журналістів".

"Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, котрий систематично надає відповідну інформацію в Адміністрацію", – йдеться у заяві.

Вони також вимагають від депутатів ВР заслухати звіт щодо роботи Нацради з питань ТБ і радіомовлення за минулий рік.

"Вимагаємо від Верховної ради заборонити Національній раді з питань телебачення і радіомовлення терміном на рік проведення позапланових перевірок ЗМІ", – зазначається у зверненні.

Окрім цього, журналісти вимагають від ГПУ провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо та члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності та перевірити факти тиску на журналістів, опубліковані в таких ЗМІ, як Артеменко.leaks.

Читайте також: Українські спецслужби почали займатись опозиційними журналістами?

Лист-звернення вже  підписали журналісти "Ера-Медіа", Інтера, "ZIK", "NewsOne", "112 Україна", "Ера-ФМ", UA|TV та інших ЗМІ.

Оновлений список опубліковано на сайті “Ери-Медіа”.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини