MENU

В Україні вже 2 роки немає жодних фінансових причин для девальвації гривні – експерт

1702 0

Коливання курсу гривні по відношенню до так званих твердих валют — це не, що інше як спекуляції. Їх здійснюють банки, власники яких мають доступ до закритої первинної інформації про щоденні наміри і дії НБУ на міжбанківському валютному ринку. Курс валют практично щодня змінюється на десятки копійок. Таким чином, проінформовані про дії НБУ заробляють на цих коливаннях сотні мільйонів гривень.

Читайте также: Гройсман жаждет обеспечить рост бюджета благодаря инфляции. Это — верх цинизма!

Загальна тенденція відновлення штучної девальвації гривні була запланована урядом і НБУ. Вони анонсували це в держбюджеті 2018 року. Заклали середньорічний курс долара на рівні 29,3 гривень. На кінець року – 30,1 гривень. Уряд і НБУ будуть слідувати власній стратегії. Щоправда матимуть місце коливання щодо зміцнення гривні на декілька копійок.

Однак до кінця 2018 року курс буде мінімум 30 гривень за долар.

В Україні вже 2 роки не має жодних фінансових причин для девальвації гривні. На курс будь-якої грошової одиниці у першу чергу впливає валютний баланс. Він формується експортом та імпортом країни.

Також залежить від прямих фінансових валютних операцій. В Україні відносно збалансована експортна та імпортна торгівля. Крім того, за останні 3 роки країна отримала не бачену раніше зовнішню валютну підтримку.

Так, МВФ збільшив програму з $12,5 до $17,5 мільярдів. Україна отримала підтримку від Світового банку, Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку. Крім того, ЄС почав надавати фінансову макроекономічну допомогу. За офіційними даними в Україну в середньому на рік надходить $10 мільярдів від заробітчан.

Водночас уряди десятків країн підтримують Україну як єдину державу, яка зупиняє російську агресію.

Читайте также: Рядовой гражданин на курсе валют никогда не сможет заработать

За рахунок девальвації гривні уряд наповнює державний і місцеві бюджети. Також вдається задовольняти апетити головних експортерів, які є політичними групами України.

Це легка дорога для влади, але важка для громадян України, малого і середнього бізнесу.

Андрій НОВАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини