MENU

Введення миротворців не відповідає потребам нашої держави – Снєгирьов

2902 0

18 лютого президент Білорусі Олександр Лукашенко вже не вперше заявив, що готовий відправити миротворців на Донбас, якщо це допоможе врегулювати конфлікт.

Утім міністр оборони РБ Андрій Равка відразу зауважив, що його крана може направити своїх миротворців на Донбас лише при виконанні певних умов, а саме: за згодою РБ ООН і України.

Водночас у МЗС України заявили, що Білорусь не зможе брати участь в миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки є членом Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Читайте також: Тука: Питання введення миротворців дещо переоцінено

"Білорусь не вийшла з ОДКБ і є членом цієї організації. А якщо ми виключаємо НАТО, то дуже логічно, щоб країни ОДКБ також не брали участь у місії", – заявила заступник міністра закордонних справ Украни Зеркаль.

Участь білорусів у миротворчій місії на Донбасі на певний момент всіх задовольняла, хоча перестороги й були. Це був певний компроміс між США і Росією.

Варто зазначити, що про можливу участь білорусів у миротворчій місії ООН заявив екс-генсекретар НАТО Расмуссен під час доповіді на Мюнхенській безпековій конференції. Вочевидь, це було попередньо узгоджено з Україною, оскільки він є позаштатним радником Порошенка.

Був якийсь компроміс щодо участі військових контингентів країн між США і Росією. Москва наполягала на участі країн, які пов’язані з нею. США залишали за собою право на командування місією і наполягали на участі не країн НАТО – Швеції, Фінляндії, Австрії, але тих, хто афільовані зі США. Після заяви Порошенка про неможливість участі Білорусі, знову постає питання: хто ж там буде? Казахстан? Теж скажуть, що Астана в орбіті Москви – Росія претендує на північні області Казахстану, тому має вплив на Назарбаєва.

Фактично, це штучне затягування питання введення миротворців. Зокрема, якщо буде рішення про розгортання місії, то є перестороги, що після її розгортання три мільйони виборців на окупованих територіях візьмуть участь у президентських і парламентських виборах 2019 року.

З блокуванням участі Білорусі в місії ООН зводиться до нуля сам момент консенсусу. Перемовини знову зайшли у глухий кут, і треба шукати новий компроміс. Перестороги щодо участі Білорусі є. Але миротворці – це компроміс між США і РФ. Утім він не задовольняє нікого, більше всього Україну.

Навіть у американських політиків є розуміння того, що миротворчі місії ніколи не вирішували конфлікти, а лише заморожували їх.

Читайте також: Дацюк: Україні не потрібне гібридне миротворення

"Дуже рідко розгортання миротворців робить щось інше, окрім як закріплює присутність цих сил назавжди", - заявив екс-посол США в ООН Джон Болтон.

Введення миротворців не відповідає потребам нашої держави. Це гра Порошенка – намагання відновити нашу суб’єктність, але не реальні кроки.

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини