MENU

Міносвіти України може скасувати конкурс на приймання дітей у перший клас

3284 0

Міністерство освіти і науки (МОН) України має намір до 2018 року скасувати конкурс на зарахування в перший клас. Про це йдеться в опублікованому на сайті відомства проекті порядку приймання дітей до школи, який винесено на громадське обговорення.

Згідно з пропозицією міністерства, першочергове право на зарахування до школи матимуть діти, які проживають на території, що закріплена за нею.

Для зарахування в перший клас хтось із батьків до 31 травня має надати один із таких документів: паспорт (тимчасове посвідчення громадянина, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання), у якому зазначено відомості про місце проживання; довідку про реєстрацію місця проживання особи з Єдиного демографічного реєстру; виписку з Єдиного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання; копію документа про право на проживання дитини (право власності або користування житлом). Присутність дитини під час подавання документів не обов'язкова.

Читайте також: Міністр освіти презентувала концепцію “Нової української школи”

Як пише прес-служба відомства, адміністрація шкіл та місцеві органи влади будуть зобов'язані вжити заходів для зарахування всіх дітей із території обслуговування: відкрити додаткові класи, зокрема інклюзивні або спеціальні, змінити організацію освітнього процесу, зокрема ввести змінність навчання.

"Отже, поняття "конкурс у перший клас", яке вже багато років викликає нарікання з боку батьківської спільноти, відходить у минуле", – повідомляють у МОН.

Читайте також: У 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів

Згідно з проектом порядку, батьки також матимуть право подати документи на зарахування дитини в інші школи (не за місцем проживання) на вільні місця. Інформацію про наявність таких місць буде оприлюднено на сайті школи або відповідного органу управління освітою протягом трьох робочих днів із дня їх появи. Приймання першокласників на вільні місця відбуватиметься до 15 червня.

У запропонованому Порядку також докладно описані механізми зарахування та переведення учнів до гімназій (5-9 клас) та ліцеїв (10-11 клас) і, окрім цього, умови та порядок відрахування учнів із закладів середньої освіти.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини