Вибори в Італії стали продовженням процесу помирання Європи – Безсмертний
Перемога євроскептиків на парламентських виборах в Італії ще раз показала, наскільки швидко змінюється Європа.
Скажу більше: ці вибори стали продовженням процесу помирання Європи.
Для України це має величезне значення. Бо у такій ситуації наша держава повинна вже зараз змінювати і перебудовувати свою зовнішню політику.
Очевидним є те, що на сьогодні виникло таке явище, як Європа Європ. Перша – це Європа вугілля і сталі, куди відносяться Німеччина, Франція. Друга – це Європа скандинавська, зорієнтована на Велику Британію (яка перебуває у процесі Брексіту). Третя – це оливкова Європа, до якої можна віднести Грецію, Італію, Іспанію. І четверта – Центральна Європа, я б назвав її молодою. Туди входять молоді демократичні держави, які виникли після розвалу Радянського Союзу, в тому числі Україна.
Читайте также: Україна повторює шлях східноєвропейських держав: як дати раду міграції
Ось у такому складному сучасному форматі нам і потрібно вибудовувати свою зовнішню політику на європейському континенті. Я бачу два основних принципи, на яких ця нова політика має базуватися:
1. Україна повинна бути рівновіддаленою від усіх Європ. Орієнтовно за принципом Великої Британії. До речі, не випадково, що в останні роки нашу державу у діалозі з Євросоюзом порівнюють саме з Британією.
2. Україні потрібно ініціювати спільний діалог у всьому Центральноєвропейському регіоні. Система двосторонньої співпраці більше не буде результативною. Якщо наша держава візьме курс на зближення, наприклад, із Польщею, то виникнуть проблеми з тією ж Литвою.
Яку б країну ми окремо не взяли – Румунію, Угорщину, Словаччину – обов’язково потрапимо у протиріччя. Тому Україна повинна стати ініціатором серйозного діалогу у всьому регіоні, щоб знайти спільні відповіді на питання безпекові, економічні, гуманітарні.
Вибори в Італії, а ще раніше вибори у Греції, Чехії, Німеччині показали, що Європа з’їжджає з котушок. Набирають оборотів націоналістичні, праворадикальні течії. На жаль, уроки війни між Україною та Росією Європа не вивчила.
Ситуація на європейському континенті загострюватиметься, протистояння триватимуть.
Читайте також: Клімкін занепокоєний, що українська молодь виїжджає за кордон
Тому ми мусимо також думати, як вибудувати політику всередині нашого дому.
Йдучи до європейських цінностей, нам водночас треба буде протистояти хвилі популізму і правого радикалізму. І, на моє переконання, тут може бути лише один рецепт – це здоровий сучасний консерватизм і християнська ідея.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки