MENU

14 березня о 12:00 відбудеться презентація Закону України "Про прощення", – Андрій Сенченко

2076 0

Знайомимося з проектом Закону України «Про прощення», підготовлений Центром деокупації і реінтеграції руху «Сила права».

У чому полягають основні завдання цього закону, на кого пропонується поширити процедуру прощення і кого прощати не можна:

Стаття 1. Основні завдання Закону
1. Закон про прощення спрямований на забезпечення невідворотності покарання та притягнення до кримінальної відповідальності громадян України, які у період збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини її території умисно вчинили в інтересах держави-агресора на шкоду інтересам України протиправні дії.

Читайте також: О проекте Закона Украины "О прощении", – Сенченко

Закон має своїм завданням:
1) визначити вичерпний перелік злочинів, вчинених громадянами України у період збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини її території в інтересах держави-агресора на шкоду інтересам України;
2) встановити, що доповнення визначеного Законом переліку іншими статтями Кримінального кодексу України, не допускається;
3) встановити особливу систему покарання за протиправні дії в інтересах держави-агресора на шкоду інтересам України, вчинені громадянами України у період збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини її території;
4) визначити порядок та критерії застосування процедури прощення до громадян України, які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості, визначені у цьому Законі, та після припинення співпраці з ворогом звернулись до суду з заявою про вчинення кримінального правопорушення та проханням про прощення.

Читайте також: Зареєстровано законопроект про гастролі українців в РФ​​​​​​​

2. Процедура прощення не застосовується до громадян України, які у період збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини її території вчинили в інтересах держави-агресора на шкоду інтересам України тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також громадян, які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості та не звернулись у встановленому цим Законом порядку з заявою про вчинення ними кримінального правопорушення та проханням про прощення. Вищевказані особи підлягають кримінальній відповідальності на загальних підставах відповідно до Кримінального кодексу України.

14 березня о 12:00 в Українському інституті майбутнього голова Всеукраїнської правозахисної організації "Сила права" Андрій Сенченко презентує проект Закону України "Про прощення".

Організатори:

Всеукраїнська правозахисна організація "Сила права", аналітичний центр "Український інститут майбутнього"

Модератор:

Тарас Березовець, директор програми Міжнародна політика "Українського інституту майбутнього"

Учасники:

Анатолій Полях, член координаційної ради руху "Сила права"

Ірина Веригіна, член координаційної ради руху "Сила права"

Цілі пропонованого законопроекту:

  • чітко відокремити громадян, які стали жертвою російської збройної агресії і окупації, від посібників агресора;
  • встановити особливу систему покарання за протиправні дії в інтересах держави-агресора на шкоду інтересам України;
  • визначити критерії та порядок застосування процедури вибачення для громадян, які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості, розкаялися і попросили вибачення в українського народу і держави.

"Розглядаючи пропонований проект Закону України "Про прощення", необхідно враховувати, що в жодній з країні світу, що пройшла через збройний конфлікт, процедури поствоєнного врегулювання не вписувалися в чинне законодавство. У кожному такому випадку ухвалювалися спеціальні закони, які писалися "з чистого аркуша", — пояснює Андрій Сенченко.

Вхід на захід вільний за умови попередньої реєстрації у формі.

Акредитація журналістів.

Сторінка події у Facebook.

Андрей СЕНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини