MENU

Діти з тимчасово окупованого Криму мають один шанс на вступ до українських вишів

2115 0

На початку лютого 2018 року практично розпочалася вступна кампанія цього року. Для дітей із тимчасово окупованого Криму наразі в багатьох моментах інформація про українську компанію 2018 року залишається Terra Incognita.

До цього часу Міністерство освіти і науки України не оприлюднило зміни до Наказу МОН України від 24.05.2016 № 560 "Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України" (далі Порядок), що регулює вступ дітей з анексованого Криму, пише у своєму блозі на Крим.Реалії експерт і аналітик ЦГО "Альменда" Олег Охредько.

Хоча відповідно до цього ж Порядку, вже 1 березня повинні були оприлюднити інформацію "про створення Центрів, їх повноваження, графік роботи, правила прийому та встановлені квоти розміщується на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України та уповноважених вищих навчальних закладів не пізніше 01 березня поточного року" (п. ІІ.2 Порядку). Єдине джерело на сьогодні, що б дозволило орієнтуватися в деяких датах та часі – це Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році (далі Умови).

Читайте також: Кримських випускників позбавляють права на вищу освіту в Україні

Абітурієнти з тимчасово окупованого Криму віднесені до так званої "квоти-2" і вступають до певних вищих навчальних закладів, склавши ОДИН іспит

Отже, відповідно до Умов абітурієнти та абітурієнти з тимчасово окупованого Криму віднесені до так званої "квоти-2" і вступають до певних вищих навчальних закладів, склавши ОДИН екзамен. Вступ відбувається через Освітні центри «Крим – Україна», що створені при певних ВНЗ й організують отримання атестату для дітей з анексованого Криму. Минулого року таких вишів було 35, більшість з яких перебувають у чотирьох південних областях – Херсонській, Миколаївській, Одеській та Запорізькій.

З умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України 2018 року стає відомо і про дати (Розділ V. Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання):

Читайте також: Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

  • прийняття заяв та документів розпочинається 12 липня і закінчується о 18.00 годині 20 липня;
  • вступні іспити проводяться з 21 до 26 липня включно;
  • оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням здійснюється не пізніше 12.00 години 24 липня;
  • вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного замовлення до 18.00 години 25 липня, а також подати письмову заяву про анулювання заяв на інші місця державного замовлення;
  • зарахування цієї категорії вступників за державним замовленням відбувається не пізніше 12.00 години 26 липня. Заяви зарахованих осіб на інші місця державного замовлення анулюються впродовж 26 липня.

Таким чином, сама процедура вступу проходить у дуже стислі терміни:​

  • прийняття документів – 9 днів;
  • складання вступного іспиту – 3 дні;
  • подання документів для зарахування – 30 годин.

Поки залишається невідомим час початку роботи Освітніх центрів "Крим – Україна" та перелік вищих навчальних закладів, на базі яких вони працюватимуть. Хоча на сайті МОН (дуже не зручному в новій редакції) є тогорічний список.

І на останнє, потрібно пам’ятати, що діти з тимчасово окупованого Криму мають один шанс на вступ, адже вони мають право подати документи через запропоновану систему тільки до одного вищого навчального закладу із запропонованого державою списку, на відміну від учнів та учениць із неокупованих територій.

 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини