MENU

ТОП-8 коментарів щодо збільшення тарифів на електроенергію

2354 0

НКРЕКП збільшила тарифи на електроенергію для промисловості. Декілька коментарів:

1. Це рішення ще збільшує перехресне сусидіювання. Тарифи для бізнесу та бюджету вже на 100%-150% вищі, аніж для населення. Рішення повністю вупереч всім реформам. Памятаєте оце "різні тарифи – це корупція"? І що тепер?

2. Пять етапів підвищення тарифів для населення пішли коту під хвіст. Перехресне субсидування не ліквідоване, якість послуг кращою не стала, енергетика ефективнішою не стала. Кому відправили гроші від підвищення тарифів? Чого добилися, окрім підвищення Ахметова у списку Форбс?

Читайте також: Почему платить надо за энергию газа, а не кубометры

3. Основною причиною підвищення стала формула Роттердам+. У березні тариф теплової генерації вже 1,96 грн/квт-год, що на 128%, аніж у січні 2015 року, коли Д. Вовк прийшов у НКРЕКП і почав деолігархізацію та демонполізацію енергетики.

4. Деякі конкуренти українських експортерів із Росії та Казахстану купують е/е в 1,5-2 рази дешевше, аніж українські експортери. Це не може не мати наслідків, а наслідки можуть бути дуже плачевні. Хоча голова НКРЕКП живе у паралельному світі і далі порівнює тарифи із Мальтою, Кіпром, Ліхтенштейном, Бельгією тощо.

5. Чекайте нового підвищення цін у магазинах, вартості проїзду в електротранспорті та зростання тарифів на холодну воду. Економіку не обдуриш.

6. Підвищення зарплат на українських підприємствах відкладається або уповільнюється. Інвестиції у розвиток – аналогічно.

7. Шкода непросту прифронтову Луганську область, яка в ході тарифних експериментів отримала найвищі тарифи на е/е серед усіх областей. Вищі, аніж у більшості країн Європи.

Читайте також: Будні енергетичної "зради"

8. Це підвищення абсолютно без толку. Воно іде тепловій генерації ніби-то на вугілля (насправді на погашення ДТЕКом своїх бездумно набраних мільярдних валютних кредитів та понятійних зобовязань) та Укргідроенерго. І ті, і ті і так перенакачані грошима. Ніяких позитивних змін в нашій енергетиці не станеться, а через декілька місяців ви неодмінно та гарантовано почуєте нові розповіді про необхідність нового підвищення тарифів.

В принципі пункт 8 головний. Можна було б все стерпіти, якби від того всього був якийсь толк, логіка, результат.

Andriy GERUS


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини