MENU

Штучний інтелект буде допомагати водіям уникати ДТП. ВІДЕО

1081 0

Неуважність водіїв часто стає причиною не лише пошкодження транспортних засобів, а й травм, які іноді є несумісними з життям.

Учені в усьому світі намагаються знайти рішення проблеми, і ось, нарешті, був запропонований вихід із цієї ситуації,пише mashable.

Читайте також: Штучний інтелект навчили "читати людські думки". ВІДЕО

Корпорація Affectiva (США) незабаром збирається вирішити проблему неуважності водіїв. Експерти розробили прогресивну систему Automative A. Вона була створена за допомогою комп'ютерного зору.

Особливість розробки полягає в тому, що вона фіксує емоційний стан водія, його повороти голови та напрям погляду. Також Automative A відстежує кількість моргань водія, щоб визначити, чи не заснув він за кермом (це одна з найчастіших причин виникнення ДТП).

Щоб система працювала коректно, в неї був закладений особливий алгоритм розпізнавання. Для його створення представники науки залучили понад 60 мільйонів фотографій.

Розробка також здатна проаналізувати й оцінити увагу людини за кермом по десятибальній шкалі. Якщо показники програми перевищать вищу позначку, буде ввімкнено звуковий сигнал.

Наразі корпорація ініціює включення системи в комплектацію транспортних засобів.

Нагадаємо, не так давно експерти розробили кепку для водіїв, яка запобігає небезпеці за кермом, пов'язаній із неуважністю.

У неї вмонтовані датчики, які фіксують рівень втоми водія, і в разі необхідності сповіщають його про те, що потрібно сконцентруватися або відпочити в зоні відпочинку для автомобілістів.

Читайте також: У Китаї робота допустили до хірургічних операцій

Вчені сподіваються, що розробка в майбутньому буде в автомобілі кожного водія, що допоможе зберегти їм та їхнім пасажирам життя.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости