MENU

Якщо вертикаль НАБУ-САП-Антикорупційний суд реально запрацює – це смертельний вирок для багатьох провладних політиків і чиновників

2577 0

Днями голова НАБУ Ситник і очільник САП Холодницький прозвітували у Верховній Раді про результати своєї роботи. Напередодні НАБУ оприлюднило фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій щодо очільника САП.

Ситуація з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким – це вплив зовнішніх, а не внутрішніх факторів. Українську владу спецпрокурор цілком влаштовує.

Каталізатором скандалу з можливою причетністю Назара Холодницького до корупційних дій, на мою думку, виступили США, які втомилися від бездіяльності нашої влади щодо боротьби з корупцією.

Варто зауважити, що під час останньої зустрічі гаранта з сенатором США Портмоном, яка відбулася в Адміністрації президента, в центрі уваги були актуальні питання реалізації саме антикорупційних реформ в Україні. Роберт Портман зауважив, що Україні необхідно досягти більшого прогресу в реалізації антикорупційних реформ.

Читайте также: Что изменится в делах НАБУ без Холодницкого

Стосовно голови САП, то на цю посаду з самого початку розглядалися дві кандидатури: Холодницького і його нинішнього першого заступника Максима Грищука. За інформацією джерел наближених до силових структур, саме на Грищука робили ставку США. Однак тодішній генпрокурор Шокін фактично в ручному режимі призначив Холодницького, хоча Грищук набрав більше голосів.

Перший тривожний для українських можновладців дзвоник пролунав, коли під тиском США був звільнений Шокін, про що публічно заявив екс-віце-президент Байден.

"Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли", – розповів Джозеф Байден.

Холодницький залишився без прикриття. Наступний крок був прогнозований – атака з боку НАБУ, яке підконтрольне США. Витік інформації про жучок – не випадковий. Треба було сформувати відповідну громадську думку щодо Холодницького про можливі корупційні схеми.

На мою думку, адміністрація президента розпочала зараз торги з США. І для цього дуже вдало використовує юридичні колізії і недосконалість антикорупційного законодавства. Холодницький написав лише заяву про своє відсторонення на час розслідування. І тут виникає питання: хто ж очолить САП? З одного боку, згідно положень САП, якщо керівника усувають, автоматично його обов’язки виконує перший заступник. Тобто Грищук, на якого і розраховують у Вашингтоні. З іншого, згідно закону про прокуратуру, САП має очолити Луценко.

Читайте також: Шабунін: Холодницький нахабно зливав справи НАБУ

Влада України тягне час. Згадайте скандал тижневої давнини, коли з’явилася інформація про те, що США скасували Луценку візу. Досі невідомо, чому був скасований візит генпрокурора у США. Фактично це був прямий натяк Луценку – якщо правоохоронці гратимуть не за правилами, то Луценка чекає доля Шокіна.

Примітно, що якщо вертикаль НАБУ-САП-Антикорупційний суд реально запрацює – це смертельний вирок для багатьох провладних політиків і чиновників. Буде зруйнована вся вертикаль корупції, на якій побудована українська влада.

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини