MENU

З чим не впорається штучний інтелект

6510 0

А тепер дивіться.

З однієї сторони АІ (Artificial intelligence – штучний інтелект. Ред.) наділяють майже безмежними можливостями, "блогери" і "експерти" наввипередки розповідають про неминучу технологічну сингулярність, втрату мільйонами своїх робочих місць, скайнет, польоти в інші виміри, матрицю, перенесення свідомості і все це досить скоро.

З іншої сторони, є досить проста задача відрізнити фейк від не-фейку. Чому це проста задача? Тому що навчена людина досить легко це зробить навіть по зовнішнім ознакам. В більш складних випадках працює звичайний фактчекінг.

Читайте також: Цукерберг не сказал главного: в мире нет и никогда больше не будет приватности

Але те, що ми маємо зараз, виглядає зовсім по-іншому. Виявляється, що АІ не справляється, тому що відрізнити фейки (майже) неможливо, є мільйон варіантів подачі інформації, культурні відмінності, мережевий нейтралітет, свобода слова, до того ж легко обманути навіть звичайну людину і т.д.

І це, насправді, чудовий приклад того, коли штучний інтелект зустрічається з реальністю і виявляється, що більшість задач з життя - це не набір конкретних правил, а досить складний, майже завжди ірраціональний процес, який важко формалізувати. І саме тому АІ чудовий в шахах, го і інших формалізованих сферах. І абсолютно ніякий в усіх інших. Тобто писати музику, малювати картини, грати на піаніно, ходити ок, але відрізнити фейк від не-фейку може і дійсно виявитись, що це не підйомна задача. Як і сарказм, до речі.

І тому, насамперед, потрібно спочатку знайти тонку межу між нейтралітетом, пропагандою і свободою слова. І лише потім будувати АІ.

Читайте також: Почему из тысячи запросов в друзья на Facebook я добавил лишь несколько человек

Пам'ятаєте відомий вислів американського судді? Я не знаю визначення порнографії, але завжди точно скажу, що це вона, коли побачу. Так і тут формалізація задачі часто може бути складнішою за вирішення цієї задачі.

P.S. Хоча насправді ситуація краща, ніж Марк демонструє перед сенатом. В банках вже давно використовуються ймовірнісні моделі запобігання шахрайських транзакцій, які можна використовувати і для аналізу фейкових акаунтів, а ізраїльтяни досить успішно використовують аналіз цифрового сліду людину для пошуку терористів.

Олександр КРАКОВЕЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини