MENU

Серцево-судинні захворювання є вбивцею №1

3808 0

Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров'ям, є вбивцею №1.

Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку. Щоби захистити себе і близьких – маємо бути максимально обізнаними щодо хвороби та можливостей лікування.

Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій, судин, по якім кров надходить до серця, закупорюється жировими відкладеннями або бляшками.

Читайте також: Рахункова палата викрила нові масові зловживання у МОЗ – Богомолець

Якщо одна з бляшок розірветься або трісне – навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою. Тоді надходження крові до серцевого м'яза - міокарда – припиняється. І клітини починають відмирати від нестачі кисню.

Це і є інфаркт міокарда. Якщо людина з інфарктом не отримає допомогу вчасно - в найгіршому випадку це може призвести до раптової смерті.

Різкий біль у грудях – не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але маєте подібні симптоми, негайно зателефонуйте в 103.

Лікування хвороб серця постійно вдосконалюється і ми намагаємося розширити можливості медичної допомоги в Україні, щоби кожен пацієнт, що має таку проблему, міг отримати все необхідне вчасно.

Читайте також: Богомолець: Сотні тисяч смертей щороку від серцево-судинних захворювань – це пряма провина чиновників МОЗ

Програма "Доступни ліки" та урядова програма екстреного стентування – сьогодні дають українцям більше доступу до своєчасного, регулярного і якісного лікування. По медзакладах у всій Україні є стенти, які в екстрених випадках мають бути встановлені пацієнтам безоплатно.

Дізнайтеся про всі можливості допомоги, але й пам'ятайте, що життєво важливо – запобігати хворобі. Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла завжди знижують ризик серцевих нападів.

Уляна СУПРУН


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости