У Києві викрили продавців підроблених дипломів про вищу освіту. ФОТО
У Києві правоохоронці припинили діяльність злочинного угруповання, яке спеціалізувалось на виготовленні та збуті підроблених дипломів про вищу освіту та інших документів.
Як повідомили у прес-службі прокуратури міста Києва, організували так званий бізнес жителі Києва. Сама діяльність відбувалась на території Дніпровського району столиці.
Читайте також: Формальна освіта не має майже нічого спільного із знаннями людини
Слідчі встановили, що отримання замовлень на виготовлення документів (дипломів бакалавра, магістра, доктора наук, атестати; свідоцтва, державні акти на право приватної власності на землю, свідоцтва про одруження та інші офіційні документи) відбувалося через окремі веб-ресурси, адміністрування яких здійснювалося учасниками злочинної групи.
За результатами проведених сьогодні обшуків за місцем проживання осіб, які входять до злочинного угрупування, а також місць, з яких здійснювалось адміністрування інтернет-ресурсів, виявлено та вилучено обладнання для виготовлення підроблених офіційних документів, велику кількість бланків (заготовок), а також вже підроблені та готові для збуту офіційні документи.
Також виявлено близько 100 підроблених печаток державних органів України, колишнього Радянського Союзу, Російської Федерації, а також приватних та державних суб’єктів підприємницької діяльності.
"За попередніми даними, приблизний розмір незаконного прибутку, отриманого злочинною групою за 2015-2017 роки, становить понад 2 млн гривень", – йдеться у повідомленні.
На даний час Департаментом кіберполіції Національної поліції України вживаються заходи, направлені на встановлення осіб, які користувались послугами інтернет-ресурсів, а також подальше використання ними підроблених офіційних документів.
Призначено низку експертиз для встановлення походження бланків, голографічних захисних елементів, які використовувались для підроблення офіційних документів.
Читайте також: Москаль: У міністра соцполітики Королевської немає диплома про вищу освіту?
Досудове розслідування за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України, триває.
Також додатково перевіряється наявність в діях вказаних осіб ознак злочинів, передбачених ст. 199 (виготовлення, зберігання та збут державних цінних паперів, голографічних захисних елементів) та ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.
Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки