MENU

"Нова Пошта" хоче позбутися конкурента?

1940 0

Будь-який великий бізнес в Україні завжди хоче позбутися конкурентів для отримання монопольного статусу. Це притаманно усьому світу, але в нашій країні це виглядає контрастніше. Завдяки "Новій Пошті" українці почали все більше купувати дистанційно. Добрий сервіс та бездоганна репутація стали запорукою того, що українці підтримали оператора, коли той мав складності через перевірку прокуратури в березні цього року. У соціальних мережах навіть була створена відповідна кампанія, яка набула популярності.

Але минулого тижня з’явилася інформація щодо судового позову "Нової Пошти" до "Укрпошти" щодо позбавлення останньої можливості переказувати гроші без відкриття рахунків. Поки що в Єдиному державному реєстрі судових рішень не має ухвали за якою можна зробити оцінку перспективності справи. Зараз державне підприємство перебуває в процесі реформування, намагаючись прорватися в XXI століття. Але великим тягарем є сільська місцевість, багато відділень в якої є збитковими. Із іншої сторони, досить часто "Укрпошта" є єдиним джерелом зв’язку зі світом. Тому конкуренція між двома операторами є складною.

Читайте також: "Ограбление века": мужчина спрятался в посылку "Нова пошта", чтобы обокрасть другие посылки

Оператор, створений "Новою Поштою" для переказів коштів, отримав ліцензію 2013 року. "Укрпошта" отримала таку ж ліцензію окремою Постановою НБУ в грудні 2017 року. Державний національний оператор планував встановити 5000 платіжних терміналів, які вже були придбанні на тендері, у 11,7 тисяч відділень зв’язку. Тобто переведення грошей стало б можливим у 43% відділень.

І першу чергу сільської місцевості. Але відповідна постанова Національного банку може працювати лише після прийняття Верховною Радою Закону №6601 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку". Цей законопроект був внесений минулого року та весь цей час пролежав у комітетах без розгляду. Щоб загальмувати процес реформування державного оператора, або навіть поховати надії на це, й була розпочата судова війна. 

В той же час сама "Нова Пошта" завжди шукає слабкі місця в законодавстві для ведення бізнесу, як то й потрібно. Так згідно Закону "Про поштовий зв'язок", регулювання тарифів оператора поштових послуг повинно відбуватися Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації. Але оператор стверджує, що він не надає універсальні послуги поштового зв’язку, а надає послуги з пересилки документів та кореспонденції. Саме завдяки цьому ми й можемо користуватись зручними послугами "Нової Пошти" за ринковими цінами.

Читайте також: "Новая Почта" обманывает своих клиентов?

Юристи можуть сперечатися навколо формальних підстав позову, але формальні причини мабуть були й у прокуратури перевіряти діяльність "Нової Пошти". Коли ви розвиваєте бізнес, або реформуєте державний та комунальний сектор, багато того, що ви будете робити, є на грані дозволеного. Але саме це дає можливість рухатися вперед. 

Якщо уявити, що "Укрпошта" зникне, то єдиним помітним гравцем на ринку лишається "Нова Пошта". А якщо "Укрпошта" й далі буде тихо вмирати, то з гаманців українців все більше грошей бути витрачатись на підтримку її існування. Тому сумно, що бізнес в Україні завжди йде по одному сценарію: гарні ідеї та боротьба за виживання, коли ти малий, ефективність та репутація, коли ти середній, та придушення конкуренції, коли ти всіх залишив позаду. А конкуренції як не було, так й не буде.

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини