MENU

Чергові жертви “реформ” від МОЗ

858 0

Нещодавно проти політики Міністерства охорони здоров’я виступили батьки онкохворих дітей, що лікуються в “Охматдиті”. Тоді ж МОЗ почав проти лікарів клініки, які підтримали пацієнтів, – перевірки та репресії.

Тепер правду наважилися розповісти батьки дітей, що лікуються в Національному Інституті раку. Вони доводять, що переможні заяви чиновників міністерства про наявність ліків у лікарнях – цинічна брехня. Всі препарати батьки вимушені купувати за власний рахунок.

Читайте також: Лікарі звинувачують МОЗ у знищенні ефективних медичних закладів

Нагадаю, що однією з найбільш гучних “реформ” МОЗу став зрив державних закупівель ліків. Чиновники міністерства вивели за кордон мільярди бюджетних гривень, проте необхідних препаратів поставлено до України не було.

Через це вперше за багато років українцям доводиться купувати не тільки препарати, які, зазвичай, не входять до номенклатури державних закупівель, але й медикаменти, які завжди були гарантовані державою. Батькам доводиться продавати останнє майно та позичати в усіх, в кого можливо, гроші, щоб купити своїм дітям препарати, гарантовані державою.

Зрив державних закупівель ліків – наслідок рішень МОЗу про можливість відтерміновувати поставки медикаментів до 1,5 роки з моменту оплати. А коли ліки надходять, нарешті, до України, в багатьох з них термін придатності не відповідає потребам пацієнтів.

На найближчому ж засіданні Комітету ВР з питань охорони здоров’я буду ініціювати розгляд цього питання з тим, щоб визнати роботу МОЗ у сфері державних закупівель ліків неефективною та вимагати в уряду зробити кадрові висновки та притягнути винних до відповідальності.

Читайте також: Макаров: Супрун здобула моральну перемогу

Зі свого боку я обіцяю повну підтримку всім, хто не боїться говорити правду в нашій країні. І якщо МОЗ буде продовжувати репресії проти простих громадян та лікарів, які стають на захист пацієнтів, як це відбулося нещодавно в “Охматдиті”, він отримає рішучу відсіч.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости