MENU

Російсько-українська війна й перемовини з тінню

1574 0

Курт Волкер

Спеціальний представник президента США Курт Волкер прибув на Донбас, щоб оцінити ситуацію в регіоні. Про те, коли і за яких обставин може пройти зустріч Волкера з його російським колегою Владиславом Сурковим, як і раніше, нічого не відомо.

Більш того, не відомо чи залишиться взагалі Сурков на посаді помічника президента Росії. Цілком можливо, що у Волкера буде новий партнер у переговорах. Якщо тільки взагалі новий партнер ці перемовини вестиме. Тому що поки що російська сторона демонструє очевидне небажання про щось розмовляти з американським представником. І Волкерові за відсутності переговорного процесу доводиться радше імітувати активність. Це дійсно непросто – вести переговори з тінню.

Читайте також: Волкер прибув у район проведення операції Об’єднаних сил

І перемовини з тінню – це аж ніяк не проблема тільки Курта Волкера. Зустріч керівників Німеччини, Франції та України без президента Росії – теж своєрідні переговори з тінню. Тому що для того, щоб "нормандський формат" працював, важливою є присутність у цьому форматі президента Росії. Тому що для досягнення результату російсько-американських консультацій щодо Донбасу необхідно, щоб ці консультації хоча б відбувалися.

Але й це не гарантує успіху. Має рацію колишній американський дипломат Майкл Карпентер, який вважає, що той же Сурков імітував переговори, коли зустрічався з Волкером. А до цього – коли зустрічався з Нуланд. Новий етап у розвитку донбаської кризи полягає в тому, що Росія просто більше не хоче нічого імітувати. Кремль втратив інтерес до імітації консультацій щодо Донбасу, в нього багато інших полігонів для імітації – від Ірану до Сирії. І грати на цих дошках сьогодні Путінові набагато цікавіше. А Донбас – нехай собі тліє, нехай знищує Україну.

Читайте також: У питанні миротворців на Донбасі Кремль тримає паузу. Демонструє, що остаточне слово за ним – Снєгирьов

Висновок із цього дуже простий. Нам необхідно і далі підтримувати діалог із США та Європою щодо Донбасу. Нам необхідно наполягати на продовженні тиску на Росію. Нам необхідно модернізувати армію та наполягати на постачанні сучасного озброєння.

Але одночасно потрібно розуміти, що ми вступили в час затяжного конфлікту з Російською Федерацією. Рахунок уже йде на роки. А може піти на десятиліття.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини