П'ять картин Кіри Муратової, які варто подивитися кожному
6 червня світ втратив відомого українського режисера, сценариста й актрису Кіру Муратову. Кінематографіст померла на 84-му році життя. Оголосивши про завершення своєї кар'єри в кіно, останні роки Кіра Муратова жила в Одесі зі своїм чоловіком, художником і сценаристом Євгеном Голубенко.
"Мої фільми – це мої лінії обличчя, мої пристрасті, мої страхи", – говорила Кіра Муратова. Вона не знімала простих, "легких" фільмів. Картини режисера можуть здатися дивакуватими, але вони завжди змушують задуматися і залишаються глибоко в серці.
У творчому доробку Муратової – десятки гідних фільмів, НВ STYLE згадало найкращі з них.
Короткі зустрічі, 1967
Одна з перших робіт Кіри Муратової. У мелодрамі Короткі зустрічі головні ролі зіграли сама Муратова, Ніна Русланова та Володимир Висоцький. За сюжетом геолога-гітариста Максима кохають дві жінки: його дружина Валентина Іванівна і проста робітниця в чайній Надя. Герой не може обрати між двома дівчатами.
Довгі проводи, 1971
Мати-одиначка Євгенія Василівна довгий час була зайнята лише сином Сашком. Коли син підріс, у неї з'явився час і на особисте життя, до неї став залицятися Микола Сергійович. Після літнього відпочинку в гостях у батька мама помічає, що дитина змінилася. Жінка розуміє, що Саша хоче виїхати жити до батька, але не знає, як його відпустити. Не розуміючи, як їй вчинити, мати руйнує свої стосунки з сином.
Читайте також: Как сделать так, чтобы жизнь была как в кино?
Астенічний синдром, 1989
Ця драматична картина складається з двох начебто ніяк не пов'язаних новел.
У першій новелі жінка, яка нещодавно поховала свого чоловіка і знаходиться в стані постійної депресії (а іноді й прямої агресії), стикається з такими ж, як вона, людьми, що знаходяться на межі нервового виснаження.
Герой другої новели – шкільний учитель. В результаті пережитих особистих і службових неприємностей у нього з'являється астенічний синдром – він засинає в найневідповідніших ситуаціях. Він потрапляє до лікарні для душевнохворих і розуміє, що навколо нього люди, які анітрохи не божевільніші за простих перехожих на вулиці. Вийшовши через якийсь час на свободу, учитель засинає в метро, і порожній вагон відвозить сплячого в темний тунель.
Три історії, 1997
Фільм Три історії складається з трьох новел, в основі сюжету яких – кримінальні злочини, які не мають звичайних логічних мотивів. Вбивцями в кожному випадку стають люди, на перший погляд абсолютно на це не здатні.
У першій історії скромний службовець Тіхoміров убиває свою сусідку, яка заважає йому жити. У другій – службовець лікарні Офа мстить своїй матері, яка багато років тому відмовилася від неї, а в третій – маленька дівчинка приносить сусідському дідусеві склянку води з отрутою, знаючи, що після його смерті їм з мамою дістанеться його кімната.
Читайте також: Российская цензура вырезала из СМИ Каннский приз Лозницы за "Донбасс"
Настроювач, 2004
Головний герой цієї мелодрами – настроювач роялів Андрюша. Він закоханий у прекрасну дівчину Ліну, яка відповідає йому взаємністю. Але він бідний, а його обраниця – розпещена донька багатих батьків. Щоб відповідати ідеалам дівчини, Андрій вирішує переступити межу і піти на зраду, крадіжки і навіть вбивство.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки