Чому "Батьківщина" та Юлія Тимошенко проголосували за Антикорупційний суд
Наша позиція щодо голосування за законопроект про створення Антикорупційного суду, яка буда викладена тут.
1. Ми завжди виступали за створення Антикорупційного суду.
2. Наша позиція – Антикорупційний суд зможе працювати повноцінно лише в тому випадку, якщо буде повністю незалежний від Президента та його корупційного оточення.
3. Законопроект Порошенка, який було внесено до Верховної Ради, не забезпечував такої незалежності Антикорупційного суду від нього особисто. Навпаки, він створював механізми впливу з боку Порошенка на формування та функціонування такого суду.
4. Саме тому ми цей закон критикували і внесли відповідні поправки, які відповідають вимогам Венеційської комісії. Жодна з моїх поправок не була підтримана пропорошенківською більшістю у парламенті.
Читайте також: Крапки над "і" щодо Антикорупційного суду та співпраці з МВФ
5. Ми до останнього боролися, щоб перед фінальним голосуванням остаточна редакція законопроекту з усіма правками була направлена на експертизу до Венеційської комісії.
6. Утім, президентська більшість, залишивши в законопроекті залежність суду від Порошенка, поставила закон на голосування.
7. У нас була дилема: голосувати чи не голосувати за цей нікчемний закон в редакції Порошенка. Ми, як і інші демократичні сили у Верховній Раді, ухвалили рішення голосувати "за" з таких причин:
А) Очевидно, що закон про Антикорупційний суд міг бути прийнятий або в редакції Порошенка, або взагалі не прийнятий. А Україні Антикорупційний суд потрібен як важливий елемент боротьби з корупцією.
Б) У нас є сподівання, що об'єднавши зусилля демократичних політиків, громадянського суспільства та наших міжнародних партнерів, ми зможемо обмежити вплив Порошенка на формування Антикорупційного суду в ручному режимі, всупереч прийнятому закону.
Читайте також: "Закон про Антикорупційний суд прийнято, застережень і питань до нього – безліч", – Шкрум
8. Тому зараз я звертаюся до громадських організацій з проханням допомагати нам здійснювати моніторинг застосування цього закону, а також здійснювати контроль за проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду з метою забезпечення реальної незалежності цього органу.
9. А взагалі Порошенко знову перетворив потрібну, назрілу проблему створення Антикорупційного суду на свій безмежний піар. Ухвалений сьогодні закон про Антикорупційний суд – це такий же фейк, як і фейкова реформа судочинства, фейкова реформа охорони здоров'я, фейкова пенсійна реформа.
10. Наша спільна задача – не дати Порошенку та його оточенню шансів використовувати Антикорупційний суд у своїх інтересах та створити з нього чергове "потьомкінське село".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Теlegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки