MENU

Кінець ери дрібних царьків в "Охматдиті"

2062 0

У ЗМІ не вщухають суперечки опонентів навколо теми реорганізації лікарні (НДСЛ) "Охматдит" та Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку зокрема. Хтось вбачає в цьому "розбірки" у зв'язку зі скандалом з ліками, інші сподіваються на зміни в підходах до забезпечення ліками й роботі з пацієнтами та їхніми батьками. Та головним залишається питання – чи буде від цього користь маленьким пацієнтам? Особисто я переконаний, що так. Адже скандальне відеозвернення батьків зі звинуваченнями у відсутності ліків, показало, що Центр онкогематології в наявному вигляді – це маленьке царство, де інтереси пацієнта відійшли на задній план.

Нагадаю, мова йде про поширене 23 квітня в соцмережі відео, де батьки пацієнтів "Охматдиту" скаржаться на відсутність ліків, які лікарня має надавати безоплатно. Таким чином, батьки пацієнтів змушені купувати ці ліки за власні кошти.

Керівництво "Охматдиту" вирішило не зберігати статусу-кво і прийняло єдине правильне на той момент рішення – ініціювати внутрішнє розслідування з метою розібратися в ситуації.

Читайте також: Не будьмо тваринами: що насправді сказав Лінчевський

Результати розслідування перебувають у відкритому доступі на сайті лікарні, й із них ми чітко бачимо підтвердження фактів: лікарі примушують батьків пацієнтів купувати дорогі препарати, ефективність яких не завжди доведена, й у певних аптечних закладах при тому, що в наявності є безоплатні ліки, закуплені коштом держави, а також саботують проведення закупівель ліків, визначених Національним переліком лікарських засобів.

І все це – Центр онкогематології і трансплантації кісткового мозку під керівництвом Світлани Борисівни Донської.

На цьому "особливості" роботи Центру не закінчуються. Багато батьків особисто зверталися до мене зі скаргами, що голова Центру особисто приймала рішення про шпиталізацію та дешспиталізацію пацієнтів. У результаті батьки були під тиском лікарів а пацієнти в багатьох випадках не отримували або недоотримували необхідного лікування.

Читайте також: Уся суть медичної реформи Супрун

Водночас реорганізація Центру не є наслідком цього скандалу, за результатами якого винні отримали догану. Щодо Центру, то не через те його вирішили ліквідувати. Чотри центри реорганізуються, зокрема й онкогематологічний. Нову структуру і штати затвердило МОЗ, і зміни вводяться в серпні, планово. Реорганізація Центру передбачає ліквідацію певних посад і скорочення працівників. При цьому працівникам надається можливість переведення на інші посади.

Цікаво ще те, що переважна більшість лікарів погодилася й підтримала реорганізацію "Охматдиту", але не Центр, керівництво якого, після стількох років влади у своєму маленькому царстві, всіляко зацікавлене цю владу зберегти.

Ця ситуація підіймає ще одне цікаве питання, яке лежить вже у площині дискусії навколо реформи охорони здоров'я України. Це питання автономізації, яке й покликане вирішувати зокрема й такі проблеми. Але, на жаль, через маніпулятивну риторику – автономізація в суспільній думці сприймається як приватизація, що зовсім не стимулює заклади швидше йти цим шляхом.

Але, після автономізації – дрібні царьки не будуть вирішувати долю дітей.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тимофій БАДІКОВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости