MENU

Українське відродження класичної музики

2722 0

Сучасна молодь живе у віртуальному світі і не надто цікавиться класичною музикою. Проте саме така музика, написана геніальними композиторами, які без комп'ютерної допомоги чули одночасно поліфонію десятків інструментів і писали музику на живих струнах душі, змушує замислюватися, думати, відчувати, на відміну від багатьох сучасних пісень, які зникають так само швидко, як і з'явилися...

На моє переконання, одним з факторів втрати цікавості до класичної музики з боку молоді є консервативна форма її донесення до людей. Сучасна молодь – швидка, активна, стрімка і візуальна – вона вже не хоче ходити до філармонії, де атмосфера виглядає занадто сталою і консервативною.

Тому для повернення цікавості молодого покоління до класичної музики ми маємо змінити підходи та запропонувати нові формати. Так, як опера відродилася завдяки використанню нових технологій та появі нових жанрів на зразок рок-опер, так і класична музика у новій подачі має знову навернути до себе мільйони юних прихильників.

Саме тому я вирішила створити особливий фестиваль класичної музики, де під відкритим небом, під шелестіння листя, шум водоспаду і спів пташок, на галявині ландшафтного парку "Замку-музея Радомисль" найкращі піаністи України та сусідніх країн зможуть подарувати людям нові відчуття та нове прочитання творів геніального композитора Фридеріка Шопена.

Читайте також: Вчені з'ясували як музика впливає на вибір страв у ресторані

Чому саме Шопен? Його музика, що лунала з розбитого роялю на Майдані у страшну зиму 2013-2014 року, стала для нас символом свободи, боротьби і перемоги, вона надихала нас і додавала сил у найбільш важкі моменти Революції Гідності. Слухаючи його твори, ми продовжуємо нашу боротьбу, щоб жертви, які приніс наш народ, були недаремними.

За чотири роки свого існування це свято гармонії природи і класичної музики стало надзвичайно популярним серед дипломатів іноземних країн, вітчизняних представників культури та мистецтва, політиків, творчої інтелігенції та молоді.

Цієї суботи та неділі – 23 та 24 червня – Фестиваль пройде вже уп'яте. Цього разу він обіцяє бути наймасштабнішим за статусом гостей та виконавців.

В історико-культурному комплексі "Замок-музей Радомисль" у ландшафтному парку на Острові закоханих перед поважними гостями виступлять як відомі віртуози, так і юні таланти – діти-піаністи з усієї України – Луцька, Краматорська, Вінниці, Харкова, Києва, Житомира.

Послухати геніальні вальси, полонези, сонати і ноктюрни приїдуть посли багатьох держав, політики, діячі культури та мистецства, спортсмени та журналісти.

У неформальній обстановці люди, яких об'єднує музика, зможуть поспілкуватися, обмінятися думками та поглядами, знайти шляхи порозуміння та зміцнити дружбу між країнами та народами.

Читайте також: Кліп ONUKA боротиметься за звання кращого музичного відео на престижному німецькому фестивалі

Незмінним партнером фестивалю з 2014 року є Посольство Польщі – країни, яка народила геніального композитора Фридеріка Шопена і впродовж багатьох років залишається одним з найкращих друзів України у Європі.

Ще одним важливим партнером, без якого фестиваль би не зміг відбутися, є компанія In-Jazz YAMAHA, яка привозить і ставить на нашій зеленій галявині свої найкращі у світі роялі для виконання творів Шопена.

Цього року свято класичної музики обіцяє бути надзвичайним, сповненим приємних несподіванок. На випадок сюрпризів від природи у вигляді дощу – організаторами підготовлені дві криті локації прямо у Замку-музеї.

Запрошую всіх, хто захоплюється природою і класичною музикою, до історико-культурного комплексу "Замок Радомисль". Приєднуйтеся до свята та відчуйте неймовірні почуття, які виникають від поєднання творів Шопена з красою природи просто неба.

І так само, як завжди – п'ятий міжнародний фестиваль також буде благодійним. Кошти від продажу квитків підуть на підтримку родин тих, хто загинув, захищаючи Україну під час Революції Гідності та війни на Сході України.

Сподіваюся, що проведення таких фестивалів дозволить не тільки відкривати нові таланти та зближувати через музику країни та народи, але й долучати все більше сучасної молоді до справжнього мистецтва. Адже для побудови сильної, справедливої і розумної держави нам сьогодні так не вистачає справжніх, вартісних цінностей...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини