MENU

“Чорній трансплантології” в Україні настав кінець

1587 0

Під час особистої зустрічі Президент України повідомив мені, що підписав закон про трансплантацію, який був прийнятий парламентом 17 травня цього року.

Нарешті понад 5000 українців, що потребують пересадки органів та тканин щороку, отримали шанс на життя. А за 200 млн. гривень, які ми сплачуємо Білорусі за лікування наших дітей, ми зможемо вдома вилікувати вчетверо більше маленьких пацієнтів.

Читайте также: Українська трансплантологія: закон і реальність

З цього моменту починається кропітка робота з впровадження в Україні нової сучасної та безпечної системи трансплантології, яка дозволить повністю уникнути всіх ризиків з незаконної пересадки органів та унеможливить “чорну трансплантологію”. Зі створенням Єдиного реєстру донорів та реципієнтів пересаджувати органи від людей і людям, які не внесені до реєстру – стане неможливим.

У законі передбачена презумпція незгоди – неможливо буде забрати органи в людини, якщо вона не надала на це свою письмову згоду при житті чи заборонила таке вилучення – дані про це також зберігатимуться у реєстрі, і ніхто не зможе змінити волю людини.

Донорами не зможуть стати невпізнані особи, загиблі від насильницької смерті та в зоні АТО/ООС, а також діти-сироти. Стати донорами зможуть лише особи, які свідомо надали письмову згоду на посмертне донорство, або, якщо людина не залишила жодного волевиявлення, рішення щодо цього можуть прийняти її найближчі родичі.

Нарешті, трансплантації на 100% фінансуватимуться державою, і це остаточно вибиває грунт з під ніг “чорних трансплантологів”. З прийняттям цього закону взагалі зникає потреба у пошуку незаконних способів пересадки органів. Адже якщо раніше механізм збору та пересадки органів був відсутнім, і більшість хворих помирали, не дочекавшись трансплантації, то тепер – після створення реєстру – добровільних донорів має стати більше, ніж потрібно.

Читайте також: Закон о трансплантации: теперь читайте внимательно тексты мелким шрифтом!

Реципієнту – достатньо бути внесеним до майбутнього реєстру, і Єдина державна інформаційна система автоматично підбере імунологічно сумісних донора та реципієнта, а трансплант-координатори по всій Україні організують процес забору, перевезення та пересадки органів людині, яка цього потребує.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини