На агроринку дефіцит кваліфікованих кадрів – експерт
На дні поля випадково зустрів групу студентів-механіків другого курсу аграрного університету, яким виробники насіння пояснювали особливості вирощування цукрового буряку.
Лише два з 20 слухали уважно про технологію, інші колупалися, хто в носі, хто в телефоні і відверто ігнорували розповідь.
Читайте також: Чи стане Україна країною-стартапом?
На моє запитання чому не слухаєте, відповідь була проста, ми майбутні інженери, а не агрономи, воно нам не треба.
На завершення і викладач, що супроводжував групу, голосно і весело заявив, що агроному треба мати лише два дощика в маю, а всьо астальноє по х*ру і голосно засміявся, типу він щойно сказав щось мегакреативно смішне...
В українській аграрній освіті до сьогодні діє у всій красі радянська система випуску вузькоспеціалізованих фахівців, які знаючи трактор, не знають, як виглядає насіння, а аграрні економісти ніколи не зможуть відрізнити культиватор від сівалки.
Тому і важко знайти роботу по спеціальності даним вузькопрофільним спеціалістам і ми маємо парадоксальну ситуацію дефіциту кваліфікованих кадрів на агроринку при наявності більше двадцяти агроуніверситетів в державі.
Читайте також: Якими можуть бути аграрні технології майбутнього
Висновок. Потрібна реальна радикальна реформа аграрної освіти з відходом від застарівших радянських норм і звичок. І вона потрібна вже зараз, а не завтра чи післязавтра, бо буде пізно.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Теlegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки