MENU

У МОЗ розповіли, які послуги сімейний лікар і педіатр повинен надавати безкоштовно

3607 0

Сьогодні, 1 липня, починається наступний етап медреформи. В дію вступає новий список послуг первинної медичної допомоги. Міністерство охорони здоров'я пояснило перелік послуг, який гарантовано оплатять із наших податків на рівні первинної допомоги.

Так повинні працювати всі педіатри, сімейні лікарі та терапевти – медики, з якими ми будемо стикатися найчастіше. Вони будуть спостерігати за нашим здоров'ям або здоров'ям нашу дитину, ставити діагнози і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.

При необхідності ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга і т. П, або буде консультуватися з ним щодо вашого лікування. Рецепти на ліки, в тому числі за програмою "Доступні ліки", також буде виписувати ваш лікар.

На рівні первинної медичної допомоги в пакет послуг входять також деякі аналізи і дослідження. Інші дослідження і аналізи будуть виконуються у напрямку вашого лікаря в установах спеціалізованої допомоги.

 Новий Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди і аналізи для семи груп ризику захворювань.

Читайте також: 10 мільйонів українців обрали своїх лікарів

Важливою буде роль лікаря в попередженні хвороб. Він повинен своєчасно виявляти ризики для здоров'я, консультувати, як поступово звільнитися від згубних звичок, де знайти додаткову допомогу і як перейти до здорового способу життя.

Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнена вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол, він направить вагітну до акушера-гінеколога.

Лікар первинки повинен розповісти, як діяти вагітної і дорослим членам сім'ї, які проживають з нею, при наближенні пологів. В потрібний час повинен направити в пологовий будинок. Після народження дитини педіатр або сімейний лікар повинен проводити планові обов'язкові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри в перший рік, 2 огляди на два роки і 1 огляд в три роки.

Ваш лікар повинен стежити за вакцинацією вашої дитини і вас за календарем щеплень. Держава закуповує вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Невідкладну допомогу при гострих станах і раптовому погіршенні стану здоров'я буде надавати медустанову.

Читайте також: Обов'язкове ліцензування лікарів: яку систему пропонує МОЗ

У компетенції лікаря первинки також окремі послуги паліативної допомоги – спостереження і оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому. Лікар самостійно визначати необхідність візиту до пацієнта додому, в залежності від медичних показань.

Він може дати поради щодо полегшення стану по телефону, а пізніше, під час прийому в закладі направити на аналізи і дослідження, уточнити діагноз і призначити необхідне лікування. Ваш лікар також може викликати екстрену допомогу до хворого, якщо буде така необхідність.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини